Yalın Fransızcası ile Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Filmler

Bu yazımızda Fransızca öğrenmenize yardımcı olabilecek yalın Fransızca konuşulan kaliteli filmleri sıraladık. İyi seyiler.

Bil dil öğrenirken en önemli şeylerden birisi de konuşulanı anlamaktır. Bunu sağlamak için de o dil ile konuşulan dizi ve filmler izlenebilir. Bu yazımızda Fransızca öğrenmenize yardımcı olabilecek yalın bir Fransızcanın konuşulduğu kaliteli filmleri sıraladık.

Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Kaliteli Filmler

1- Les choristes – 2004

Christophe Barratier’in yönetmeliğini yaptığı Les choristes filmi ağır bir otoritenin hakim olduğu erkek yatılı okuluna gelen yeni bir öğretmenin hikayesini müzik yolu ile anlatıyor. Les choristes 2 dalda Oscar’a aday gösterilmişti.

2- Le roi et l’oiseau – 1980

Andersen’in bir masalından eserlenerek sinemaya uyarlanan 1980 yapımı filmde bir baca temizleyicisi ve çobanın, zalim kraldan kaçmaya çalışmaları konu alınıyor.

3- Être et Avoir – 2002

BAFTA Film Ödülleri’nde aday olmaya layık görülmüş  belgesel türündeki Être et Avoir, Fransa’nın kırsal kesiminde bulunan 4 ve 11 yaş aralığındaki öğrencilerin bir özel öğretmen tarafından eğitildiği tek odalı okulu gözler önüne seriyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Nicolas Philibert oturuyor.

4- Potiche – 2010

Listenin en yeni filmlerinden birisi olan Potiche’nin oyuncu kadrosunda Catherine Deneuve, Gérard Depardieu ve Fabrice Luchini gibi usta oyuncular yer alırken yönetmen koltuğunda ise Francois Ozon yer alıyor. Film kocası çalışanları tarafından rehin alındığında yönetime geçmesi gereken Suzanne’nin etrafında yaşananları konu alıyor.

5- Les amours imaginaires – 2010

Xavier Dolan’ın hem yönetmeni hem de senaristi olduğu bu filmde üç arkadaşın kendilerini bir aşk üçgeninde bulmalarının ardından yaşadıklarını hem hüzünlü ve hem eğlenceli olarak anlatıyor.

6- Quai d’Orsay – 2013

Fransızca öğrenmenize yardımcı olabilecek filmler listemizin son filmi Fransa Dışişleri Bakanı olan Alexandre Taillard de Vorms’in hikayesini konu alıyor.

 


  • Ana Sayfa
  • Sinema
  • Yalın Fransızcası ile Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Filmler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yalın Fransızcası ile Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Filmler için yorumda bulun

    Yalın Fransızcası ile Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yalın Fransızcası ile Fransızca Öğrenmenize Yardımcı Olabilecek Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.