Türkiye’de En Çok Kullanılan 5 İnternet Sitesi

Bu yazımızda Türkiye'nin en çok kullanılan 5 internet sitesini sizler için sıraladık.

Bu yazımızda Türkiye’de en çok kullanılan 5 internet sitesini sizler için sıralayacağız. Bu sıralamamızda ise Dünya’da diğer web sitelerinin web trafikleri ile ilgili en doğru bilgiyi paylaşan platform olan Alexa‘yı baz alacağız.

Türkiye’de En Çok Kullanılan 5 Site

5- Netflix

Türkiye’de en çok kullanılan 5 site sıralamasının son sırasında Netflix yer alıyor. Dünya’nın en popüler dizi ve film yayın platformunun ilk 5’e girmesinin bizi şaşırtmadığını söylememiz gerek. Netflix’in dünya üzerinde sıralaması ise 20.

4- Ensonhaber

Türkiye’nin en çok kullanılan 4. sitesi olan Ensonhaber dünyada ise 291. sırada yer alıyor. Haber ve haberler kelimesinde arama motorlarında üst sıralarda yer alan Ensonhaber’in tıklarının büyük çoğunluğu buralardan geliyor.

3- Facebook

Türkiye’nin en çok kullanılan web siteleri listesininde Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamasının olmaması beklemek büyük bir hata olurdu. 2 buçuk milyardan fazla üyeye sahip olan ve ülkemizde de büyük bir kitle tarafından kullanılan Facebook ülkemizde 3. sırada iken dünyada ise 4. sırada.

2- Youtube

Türkiye’nin en çok kullanılan web siteleri listesinin 2. sırasında ise Google’ın video izleme platformu olan ve bir çok kullanıcının her gün düzenli olarak ziyaret ettiği Youtube bulunuyor. Youtube dünya sıralamasında ise aynı sırada yani 2. sırada yer alıyor.

1- Google

Türkiye’nin en çok kullanılan web siteleri listesinin ilk sırasında ise bir çok kişinin doğru tahmin ettiği gibi internet dünyasının en büyük oluşumu olan Google yer alıyor. Google dünya sıralamasında da 1. sırada yer alıyor.

 

kaynak: https://www.alexa.com/topsites/countries/TR

Etiketler: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türkiye’de En Çok Kullanılan 5 İnternet Sitesi için yorumda bulun

    Türkiye’de En Çok Kullanılan 5 İnternet Sitesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de En Çok Kullanılan 5 İnternet Sitesi için ilk yorumu yapabilirsin.