Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

Bu yazımızda Türkiye'de en çok izlenen yerli ve yabancı dizileri sizinle paylaşacağız.

Her sektörde olduğu gibi film sektörü de günden güne büyüyüp gelişiyor. Her yeni günde vizyona giren yeni filmler seyircileri ile buluşuyor. Kimisi çok sevilirken kimiler de eleştiri yağmuruna tutuyor. Bazen ise en çok izlenen filmler listesinde kendine yer buluyor.

En Çok İzlenen Filmler

Geçmişten günümüze kadar film sektörüne baktığımızda binlerce filmin olduğu görülmektedir. Türk film sektöründe 1994 yılına kadar devam eden Yeşilçam filmleri günümüzde hala büyük bir keyifle izlenmektedir. Devamında ise Türk sineması gelişimini sürdürerek günümüze ulaştı. 1994 yılından sonra da gerek o dönemin popüler oyuncuları ile gerek yeni çıkan oyuncular ile eğlenceli ve keyifli bir çok film çekilmiştir.

Yabancı filmler arasında da en çok izlenen filmlerin başında Holywood filmleri başı çekiyor. Holywood filmleri dışında bir çok kalite yapımda en çok izlenen filmler arasında yerini aldı. Türkiye’de en çok izlenen yabancı filmlerde birinciliği 2.961.089 seyirci sayısı ile Hızlı ve Öfkeli 7 aldı. Hızlı ve Öfkeli 7 filmini sırasıyla Titanik, Hızlı ve Öfkeli 8, Avatar ve Avengers: Endgame takip etti. Yerli filmler arasında ise Recep İvedik 5 7.437.050 izleyici ile birinci sırada yer aldı. Recep İvedik 5’i sırasıyla Recep İvedik 4, Düğün Dernek, Fetih 1453 ve Müslüm takip etti.


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler için yorumda bulun

    Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.