The Dark Knight Hakkında Az Bilinenler

Bundan yıllar önce son bulmasına rağmen hala bir çok kişi tarafından izlenen yönetmenliğini Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı The Dark Knight hakkında az bilinenleri sizler için sıraladık.

Türkçe Kara Şövalye olarak isimlendirilen The Dark Knight, ünlü yönetmen Christopher Nolan tarafından çekilen efsane filmlerden birisi olarak anılmaktadır. Toplamda 3 filmden oluşan Batman serisi uzun yıllar önce bitmiş bile hala bir çok kişi tarafından izleniyor. Bu yazımızda The Dark Knight hakkında az bilinenleri sizler için sıralıyoruz.

The Dark Knight Hakkında Az Bilinenler

IMAX için çekilen ilk büyük çaplı film: The Dark Knight

2008 yılında IMAX teknolojisi daha tam olarak kullanılmıyorken IMAX kameraları ile çekilen sahnelere sahip olan ilk büyük çaplı film The Dark Knight.

Film üç farklı çizgi romandan ilham alıyor

The Dark Knight The Killing Joke, Batman: Year One ve Batman: The Long Halloween çizgi romanlarından ilham alarak geliştiriliyor.

Warner Bros. ilk başta Joker’i beğenmemişti

Christopher Nolan arkasında durmasa şu an belki de Joker’i izlememiş olacaktık. Çünkü Warner Bros. Joker karakterine ilk başlarda sıcak bakmıyordu.

2 sahnenin yönetmenliğini Joker’i canlandıran Heath Ledger yaptı

Film içerisinde iki sahnede yönetmenliği Joker’i canlandıran Heath Ledger yaptı. Bu sahneler el kamerası ile çekilmiş ve özellikle amatör görünmesi gereken sahnelermiş.

Kalem sahnesinde görsel efekt kullanılmıyor

Kalem ile kendi usulünce sihirbazlık yapan Joker’in kalem sahnesinde her hangi bir görsel efekt kullanılmadı. Sahnede kafası masaya vurulan oyuncu kafası masaya vurulurken hızlı bir şekilde kalemi alıyor.

The Dark Knight en çok hasılat elde eden Batman filmi oldu

The Dark Knight filmi büyük bir başarı ile 1 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. The Dark Knight filmi hasılat başarısının yanında ayrıca IMDb’de en yüksek puana sahip film konumunda.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. The Dark Knight Hakkında Az Bilinenler için yorumda bulun

    The Dark Knight Hakkında Az Bilinenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak The Dark Knight Hakkında Az Bilinenler için ilk yorumu yapabilirsin.