Telegram’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikleri

Sohbet uygulamaları arasında son dönemlerde diğerleri arasından sıyrılmaya başlayan telegram uygulamasını diğerlerinden ayıran özellikleri sizin için sıraladık.

Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilen ve 2013 yılında yayınlanan Telegram, yayınlandığı günden bu yana bir çok mesajlaşma uygulaması tarafından ilham kaynağı olarak da kullanıldı. Bu yazımızda bir kısmı diğer uygulamalar tarafından kopyalanmış birbirinde kullanışlı ve yararlı özellikleri sıralıyoruz.

Telegram’ın Yararlı Özellikleri

1- Telegram’da başka kullanıcılar ile konuşmaya başlamak için telefon numaranıza vermenize gerek yoktur. Oluşturduğunuz kullanıcı adı ile insanlarla konuşmaya başlayabilirsiniz.

2- Telegram uygulamanızı telefonunuz ile eş zamanlı olarak tablet ve bilgisayarınızda eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz ve bunun için telefonunuzun internete aktif olarak bağlanmış olması gerekmez.

3- Telegram ile gönderebileceğiniz toplam dosya boyutu sınırlandırılmamışken tek dosya için ise 1.5 GB’a kadar gönderim yapabilirsiniz.

4- Telegram ile zamanlı mesaj gönderebilirsiniz.

5- Telegram üzerinde gizli sohbet oluşturabilirsiniz. Gizli sohbetten gelen mesajlar bildirim ekranına düşmez, telegram sunucularında kaydedilmez ve dışarıya aktarılamaz.

6- Görüldükten sonra silinen mesajlar gönderebilirsiniz.

7- Gönderdiğiniz mesajları 48 saat içinde silebilirsiniz ve bu mesaj silindi tarzında bir uyarı çıkarmaz. Ayrıca gönderdiğiniz mesajı düzenleyebilirsiniz. Mesajın altında bu mesaj düzenlendi yazısı çıkmaktadır.

8- Grupları tamamen sessize alabilirsiniz.

9- 200 bin kişiye kadar grup, sınırsız kullanıcılı kanallar oluşturabilirsiniz.

10- Birden fazla Telegram hesabını aynı uygulamada kullanabilirsiniz.


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Telegram’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikleri için yorumda bulun

    Telegram’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Telegram’ı Diğerlerinden Ayıran Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.