Sivrisinek Isırığı Kaşıntısının Kesin Çözümü

Bu yazımızda yaz aylarının belalısı olan sivrisinek ısırığı kaşıntısının kesin çözümünü siz değerli takipçilerimize aktaracağız.

Havaların ısındığı bu günler yaz aylarının geldiğinin kesin bir habercisi. Yaz aylarında insanlığın belki de en büyük düşmanı olan sivrisinekler insanları ısırarak başlarının belası oluyor. Bu yazımızda sivrisinek ısırığı kaşıntısının kesin çözümünü siz okurlarımız ile paylaşacağız.

Sivrisinek Isırığı Neden Kaşındırır?

Yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler derimizi delerek oraya kanın pıhtılaşmasını önleyen ve bölgeyi uyuşturan kimyasal bir sıvı salgılar. Çoğu kişide bu kimyasal salgının sebep olduğu alerjik reaksiyon sonucunda ısırılan bölge kaşınır. Peki salgılanan kimyasal sıvının yapısını bozarsak kaşıntı geçer mi? Karbon içerikli kimyasal bileşiklerin ısı ile beraber yapıları bozulur. Örnek vermek gerekirse etin pişmesi, kağıdın yanması, şekerin yanması gibi. Yani doğal olarak ısı ile birlikte sivrisineklerin salgıladığı kimyasal sıvının yapısı bozulabilir.

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısının Kesin Çözümü Nedir?

Peki başlıkta da belirttiğimiz gibi sivrisinek ısırığı kaşıntısının kesin çözümü nedir sorusunun cevabı ise çok basit. Bir çay kaşığını çakmak yardımı ile 4-5 saniye ısıtıyoruz. Isınan çakmağı sivrisineklerin ısırdığı yerin yakınlarına dokunduruyoruz ve böylelikle sivrisineklerin salgıladıkları sıvının kimyasal yapısı bozuluyor. Sonuç olarak sizde kaşıntıdan kurtuluyorsunuz.

 


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sivrisinek ısırığı kaşıntısının kesin çözümü Sivrisinek Isırığı Kaşıntısının Kesin Çözümü için yorumda bulun

    Sivrisinek Isırığı Kaşıntısının Kesin Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivrisinek Isırığı Kaşıntısının Kesin Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.