Ninja Kaplumbağalar Pizza Parasını Nasıl Buluyor

Bu yazımızda Ninja Kaplumbağaların pizza parasını nereden bulduğunu örnekler ile sizlerle paylaşacağız.

Çocukluğumuzda çizgi filmlerini sıkça izlediğimiz ve çizgi roman ile filmleri ile de milyonlarca insanın dikkatini çekmeyi başaran Ninja Kaplumbağalar, izlediğimiz ve bildiğimiz üzere sürekli olarak pizza yiyor. Peki Ninja Kaplumbağalar bu pizzalarının parasını nereden buluyor? Bu yazımızda uzun süreler süren çizgi roman ve çizgi film serilerinde bazı ayrıntıların içinde bulunan zaman dilimine göre değişmesinin en güzel örneklerinden birisi olan Ninja Kaplumbağaların pizzayı nasıl aldığı ile ilgili bilinenleri paylaşacağız.

1. Bedava Pizza Kampanyasında Faydalanıyorlar

1990 yılında vizyona giren Teenage Mutant Ninja Turtles filminde Ninja Kaplumbağaların pizza siparişi için verdikleri adres kanalizasyona yakın ve bulunmayan bir adres. Ninja Kaplumbağaların bu adresi vererek ünlü pizza üreticisi Dominos’un 30 dakika sonra gelen pizzadan ücret almaması kampanyasından faydalandıkları düşünülüyor.

2. April O’Neil Ödüyor

Teenage Mutant Ninja Turtles filminin 1991’de yayınlanan devam filminde ise pizzanın siparişinin April O’Neil’in adresine verildiği görülüyor. Pizzayı pizzacı kapıya bıraktıktan sonra Ninja Kaplumbağalar pizzayı içeri alıyor.

Ayrıca IDW firmasının yayınladığı çizgi romanlarda da Ninja Kaplumbağalara pizzayı Casey Jones veya April’in getirdiği görülüyor.

3. Pizzacı ile Anlaşmaları-Arkadaşlıkları Var

2016’da yayınlanan filmde ve güncel çizgi romanda serisinde ise Ninja Kaplumbağalar pizzayı pizzacıdan her hangi bir ücret ödemeden alıyor. Bunu ise filmde nasıl sağladıkları bilinmezken çizgi roman serisinde Michalengelo pizzacı ile arkadaşlık kuruyor ve bu sayede ücretsiz pizza alıyorlar.

4. Pizzayı Ninja Kaplumbağalar Yapıyor

80’lerde yayınlanan Ninja Kaplumbağalar çizgi filminde ise pizzayı Donatello yapıyor.

Diğer görüşlerden ilkine göre ise Ninja Kaplumbağalar pizza parasını engelledikleri uyuşturucu satıcıları ve hırsızlardan aldıkları paralardan çıkarıyor. Bir diğer görüş ise Ninja Kaplumbağalar pizza parasını Donatello’nun buluşlarının telifleri üzerinden gelen paralar ile karşılıyor.


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ninja Kaplumbağalar Pizza Parasını Nasıl Buluyor için yorumda bulun

    Ninja Kaplumbağalar Pizza Parasını Nasıl Buluyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ninja Kaplumbağalar Pizza Parasını Nasıl Buluyor için ilk yorumu yapabilirsin.