Netflix’te Yer Alan En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Bu yazımızda Netflix'te yer alan IMBd'si en yüksek 6 bilim kurgu filmini sizler için sıraladık.

Dünyanın en popüler dizi ve film yayın platformu Netflix, koronavirüs sebebi ile evde kalan milyonlarca insanın ilk durak noktalarından birisi. Platformda film izlemeyi sevenlerin izlemekten çokça hoşlandığı bilim kurgu kategorisinde bulunan bir çok kaliteli film bulunuyor. Bu yazımızda Netflix’te bulunan IMDb’si en yüksek 6 bilim kurgu filmini sıralıyoruz.

6. Gravity (Yerçekimi), IMDb: 7.7

2013’ün Ekiminde vizyona giren Gravity filminin oyuncuları arasında Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris gibi oldukça sevilen oyuncular bulunuyor. Filmde uzayda mahsur kalan iki astronotun hayatta kalmak için verdikleri mücadele anlatılıyor.

5. Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında), IMDb: 7.9

2014’ün Haziran ayında vizyona giren Edge of Tomorrow filminin oyuncuları arasında Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton gibi kendini kanıtlamış bir çok oyuncu bulunuyor. Edge of Tomorrow filminde uzaylılarla savaşan bir askerin her öldüğünde aynı gün ve saate dönüşü konu alınıyor.

4. Mad Max: Fury Road (Çılgın Max: Öfkeli Yollar), IMDb: 8.1

2015 Yılının Mayıs ayında vizyona giren Çılgın Max: Öfkeli Yollar filminin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult gibi isimler bulunuyor. Mad Max: Fury Road filminde zulümle yönetilen bir toplumda çıkan isyan konu alınıyor.

3. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan), IMDb: 8.3

Listemizin en eski filmi 2006 yılının Mayıs ayında vizyona girmiş olan Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Filmin oyuncu kadrosu Jim Carrey, Kate Winslet, Tom Wilkinson gibi oldukça kaliteli oyunculardan oluşuyor. Sil Baştan’ın işlediği konu ise arası bozulan bir çiftin başvurduğu akıl almaz yöntem.

2. Interstellar (Yıldızlararası), IMDb: 8.6

Son senelerin en çok ses getiren filmlerinden birisi olan Interstellar, 2014 senesinin Kasım ayında vizyona girdi. Oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain gibi isimlerin bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda ise Christopher Nolan oturuyor. Film kesinlikle izlemeniz gereken filmler sıralamasında da en üst sıralarda yer alıyor.

1. Inception (Başlangıç), IMDb: 8.8

Inception filmi 2010 senesinin Temmuz ayında vizyona girdiğinde milyonlarca insan tarafından salonlarda izlenmişti. Oyunları arasında Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page gibi oyuncuların yer aldığı Inception, rüyalarda buluşma konseptini bambaşka bir seviyeye çıkarması ile bir başyapıt oldu. Inception filmini izlemeyen herkesin kesinlikle izlemesini tavsiye ediyoruz.

 


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Netflix’te Yer Alan En İyi Bilim Kurgu Filmleri için yorumda bulun

    Netflix’te Yer Alan En İyi Bilim Kurgu Filmleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Netflix’te Yer Alan En İyi Bilim Kurgu Filmleri için ilk yorumu yapabilirsin.