Kuzgunlar ile İlgili Az Bilinenler

Halk arasında Kuzgun ismi ile bilinen kuş türünün Bayağı Kuzgun, Karakarga ve Kelağ isimleri de mevcuttur. Kargagiller familyasından Corvus cinsi, büyüklüğü simsiyah olması ve zekası ile birlikte tanınan Kuzgunların kanat açıklığı 1,5 metreyi bulabilir. Vücudunda bulunan bütün tüyler siyahtır. Bu yazımızda Kuzgunlar ile ilgili az bilinenleri sizler için sıraladık.

Kuzgunlar ile İlgili Az Bilinenler

1- Kuzgunlar ile ilgili az bilinen listemizin ilk maddesi Kuzgunların bilindiği üzere en zeki hayvanlardan birisi olduğudur.

2- Kuzgunlar insanların yuvasına tırmanmasını engellemek için üzerlerine kaya ve ya hoşlanmayacağı bir sürüngen atabilir.

3- Yemeğini saklarken başka bir canlı tarafından görülen kuzgunlar yemeğini başka bir yere saklarmış gibi yaparak hedef şaşırtır.

4- Kuzgunlar da papağan familyası gibi ses taklidi yapabilir.

5- Avrupa’da birçok ülkede Kuzgunlar kötülüğün kılık değiştirmiş hali olarak görülmektedir.

6- Kuzgunlar eğlenmek için çeşitli oyuncaklarla ve ya kendileri ile oynayabilir.

7- Kuzgunlar diğer kuzgunlar ile empati kurabilir. Yapılan bir araştırmada kavga eden kuzgunlardan kaybedenin yanına başka kuzgunların giderek teselli ettiği gözlemlenmiştir.

8- Kanada’da nadir görülen beyaz kuzgunlarda mevcuttur.

9- Kuzgunlar eşit miktarda yiyecek elde etmek için grup halinde çalışır ve eğer birisi hakkından fazlasını alırsa ona güvenlerini kaybederler.

10- Jimmy isimli eğitilmiş bir kuzgun 1000’den fazla filmde rol almıştır. Jimmy isimli kuzgun mektup yazıp, açabiliyordu.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kuzgunlar ile İlgili Az Bilinenler için yorumda bulun

    Kuzgunlar ile İlgili Az Bilinenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kuzgunlar ile İlgili Az Bilinenler için ilk yorumu yapabilirsin.