Dünya Genelinde Koronavirüs Vaka Sayısı 3 Milyonu Geçti

Bu yazımızda dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs salgının dünyadaki ve Türkiye'deki vaka sayılarını sizlerle paylaşıyoruz.

2019 senesinin Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını dünyanın büyük kısmında etkisini kaybetmeden yayılmaya devam ediyor. 218 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınının toplam vaka sayısı ise 3 milyon 155 bini geride bıraktı.

Koronavirüs 218 Binden Fazla İnsanın Hayatını Kaybetmesine Sebep Oldu

Amerika Birleşik Devletlerinde 1 milyon 35 bin olmak üzere dünya genelinde toplam yeni tip koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 155 bini geride bıraktı. Dünya’da salgını kontrol altına almayı başaran ülkeler bulunsada dünya genelinde her gün ortalama 80 bin yeni vaka tespit ediliyor. ABD’den sonra en çok vakaya sahip olan ülkeler olarak ise Avrupalı ülkeler yer alıyor. En çok vakaya sahip olan 2. ülke 232 binden fazla vaka ile İspanya iken İspanya’yı ise vaka saysı 200 bini geçen İtalya oldu.

Türkiye ise en çok vaka sayısı bulunan ülkeler arasında 114.653 vaka sayısı ile 7. sırada yer alıyor. 2992 vatandaşın hayatını kaybetmesine sebep olan yeni tip koronavirüs salgınında ülkemiz sağlık bakanlığı tarafından son günlerde açıklanan olumlu sayılar bütün Türkiye’yi umutlandırıyor.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dünya Genelinde Koronavirüs Vaka Sayısı 3 Milyonu Geçti için yorumda bulun

    Dünya Genelinde Koronavirüs Vaka Sayısı 3 Milyonu Geçti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dünya Genelinde Koronavirüs Vaka Sayısı 3 Milyonu Geçti için ilk yorumu yapabilirsin.