Koronavirüs Sonrası Yeni Uçuş Düzenlemesi

Yeni tip koronavirüs salgını bütün dünyada etkisini sürdürüyor. Uçuşların yeniden açılmaya başlayacağı yeni uçuş düzenlemesi paylaşıldı.

2019’un sonunda Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs salgını sebebi ile birçok sektör durma noktasına geldi. Bunun başında gelen sektörlerden birisi de seyahat sektörü. Dünya genelinde havacılık firmaları sadece mart ayında 250 milyar dolardan fazla zarar etti.

THY Yeni Uçuş Düzenlemesi

Ülkelerde alınan karantina önemlerinin azaltılması ile birlikte uçuşların tekrar başlatılması planlanıyor. Ülkemizde ve dünyada lider havacılık firmalarından birisi olan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz dönemde açıklamada 4 Haziran’da iç hat, 10 Haziran’da ise dış hat uçuşlarına başlayacağını açıklamıştı.

4 Hazian itibari ile iç hat seferlerine başlayacak olan THY, yeni tip koronavirüs salgınına uygum sağlamak amacı ile uçuş düzenlemesinde değişiklik yapacak. THY genel müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Şimdi uçuşa hazırlanma zamanı. Sağlıklı uçuş için el bagajı yok, küçük el çantası var. Koridorlarda kuyruk ve temas yok” dedi. Bilal ekşi açıklamasında maske takmanın zorunlu olacağını söyledi. Yolcuların seyahat öncesinde ve sonrasında toplamda yanlarında, her dört saatte bir değiştirecek kadar maske olması gerektiğini belirten THY Genel Müdürü, “Sosyal mesafeni koru, mümkün ve makul olan her yerde buna dikkat et. Hijyene dikkat, el yıkamak ve mümkün olduğunca online işlemler ile seyahat” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni uçuş düzenlemesi Koronavirüs Sonrası Yeni Uçuş Düzenlemesi için yorumda bulun

    Koronavirüs Sonrası Yeni Uçuş Düzenlemesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koronavirüs Sonrası Yeni Uçuş Düzenlemesi için ilk yorumu yapabilirsin.