Koronavirüs İyileşen Hastalarda Yeniden Görülebiliyor

Güney Koreli bilim insanları yaptıkları incelemeler sonucunda koronavirüs tedavisi sonuçlanan hastalardan bir kısmının enfekte olmamasına rağmen testlerinin tekrar pozitif çıktığını açıkladı.

Güney Koreli bilim insanları yaptıkları açıklamada koronavirüsün iyileşen hastalarda yeniden görülebildiğini belirtti. Bilim insanları açıklamanın devamında 51 kişide enfekte olmamalarına rağmen koronavirüsün iyileştikten sonra testlerinin tekrar pozitif olduğunu belirtti.

Bilim İnsanları Virüsün Yeniden Görülebilme İhtimaline Ağırlık Veriyor

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nde (CDC) çalışmalarını yürüten bilim insanlarına göre koronavirüs, tedavi edilen hastalarda yeniden aktive olabiliyor. Kurum geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Güney Kore’de koronavirüs tedavisi sonuçlanan 51 kişinin testlerinin tekrar pozitif çıktığını belirtti. Hastalarının tedavi sonrasında 24 saat aralıklar yapılan testlerin negatif çıkması sonucu iyileştiği varsayıldığını belirten uzmanlar bu hastalarda iyileştikten kısa süre sonra testin tekrar pozitif çıktığını belirtirken hastaların tekrar enfekte olmadıklarını belirtti.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin Genel Müdürü olan Jeong Eun-kyeong açıklamasında, “Virüsün yeniden aktive olma ihtimaline daha fazla ağırlık verirken, bunun üzerine kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Tedavi sırasında hastaların bir gün negatif, diğer gün pozitif test verdiği birçok vaka oldu.” ifadelerini kullandı. Güney Kore salgında gösterdiği üstün başarı ile diğer ülkelerin dikkatini çekmişti.


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Koronavirüs İyileşen Hastalarda Yeniden Görülebiliyor için yorumda bulun

    Koronavirüs İyileşen Hastalarda Yeniden Görülebiliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Koronavirüs İyileşen Hastalarda Yeniden Görülebiliyor için ilk yorumu yapabilirsin.