Klavye ile Hızlı Yazı Yazma Önerileri

Bu yazımızda bilgisayarda sıklıklar yazı yazanlar ve kendilerini geliştirmek isteyenler için klavye ile hızlı yazı yazma önerileri paylaşacağız.

21. yüzyılda gelişen teknoloji ile hayatımızın her alanına giren bilgisayarlarda hızlı yazı yazabilmek için antrenman yapmak, düzenli olarak çalışmak gerekmektedir. Bu yazımızda siz okurlarımız için klavye ile hızlı yazı yazma önerilerini paylaşacağız.

Klavye ile Hızlı Yazı Yazma Önerileri

1- Yazı Yazacağınız Ortamı Düzenleyin

Klavye ile hızlı yazı yazma için öncelikle temiz, havalandırılmış ve rahat bir ortama ihtiyacınız bulunmaktadır. Biz en rahat yazı yazma şekli olarak ise rahat edeceğiniz bir masa üzerinde yer alan klavye veya kucağınızda bir dizüstü bilgisayar önermekteyiz.

2- Klavyeyi Tanıyın

Q veya f klavye fark etmeksizin, klavyenizi tanıyın. Ellerinizi klavyenizin üstüne götürün ve hangi parmağa hangi harfler düşüyor bakın. Hızlı yazı yazmanın tek yolu klavyeye bakmadan yazı yazmaktır. Klavyelerde yer alan f ve j tuşlarında bulunan kabartmalar ile hangi harf üzerinde olduğunuzu kavrayabilirsiniz.

3- Klavye ile Antrenman Yapın

Klavyeye bakmadan bastığınız tuşların hangi tuşlar olduğu tahmin edin, yanlış yapmamaya başladığınız zaman klavyeye bakmadan yazı yazmaya başlamaya hazırsınız demektir.

4- Bol Bol Yazın

Klavyede bulunan harflerin yerini öğrendiğiniz ve sıra bol miktarda yazı yazmanıza geldi. Klavyeye bakmadan sürekli yazı yazın. Yazdıkça hızlanacaksınız.

Ne kadar hızlı ve doğru yazabildiğinizi bağlantı üzerinden test edebilirsiniz.


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. klavye ile hızlı yazı yazma Klavye ile Hızlı Yazı Yazma Önerileri için yorumda bulun

    Klavye ile Hızlı Yazı Yazma Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Klavye ile Hızlı Yazı Yazma Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.