Kemal Sunal’ın Oynadığı Televizyon Dizileri

Türkiye sinema tarihinin en önemli isimlerinden birisi olan Kemal Sunal'ın oynadığı dizileri sizleri için sıraladık.

Türk sinema tarihinin en önemli isimlerinden birisi olan Kemal Sunal, 2000 yılında geçirdiği kalp krizi ile aramızdan ayrıldı. Aramızdan erken ayrılması sebebi ile usta oyuncu Kemal Sunal’ı televizyon dizilerinden çok fazla izleyemedik. Toplamda 4 farklı dizide rol alan Kemal Sunal’ın eğer yaşasaydı nasıl işler yapardı insan merak ediyor.

Kemal Sunal’ın Televizyon Dizileri

1- Saygılar Bizden

Kemal Sunal’ın ilk rol aldığı dizi olan Saygılar Bizden dizisi toplam 13 bölüm sürmüştür. Bölümlerin uzunluğu 23 dakika olan Saygılar Bizden dizisinde Kemal Sunal, Mübaşir Rıza karakterini canlandırmıştır. Kemal Sunal’ın oynadığı ilk dizi olan Saygılar Bizden’i bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

2- Şaban Askerde

Dizinin isminden Kemal Sunal’ın hangi karakteri oynadığı ve dizinin çekim alanının ne olduğu direk belli olsa da Şaban Askerde dizisi Kemal Sunal’ın en iyi dizisi olarak kabul ediliyor. Toplam 28 bölüm süren Şaban Askerde’nin 14. bölümünden itibaren ise yönetmen koltuğunda Halit Akçatepe oturdu.

3- Bay Kamber

Kemal Sunal’ın dedektif rolü yaptığı bu dizi ise toplam 11 bölümden oluşmaktadır. Asistanı Pınar ile birlikte vakaları çözen Kemal Sunal’ın Bay Kamber dizisinin bölüm uzunlukları ise 40 dakikadır.

4- Şaban ile Şirin

Kemal Sunal’ın oynadığı son televizyon dizisi olan Şaban ile Şirin dizisinde Şaban’ın, ailesi ile problemleri olan küçük şirin ile dostluğu anlatılmaktadır. Toplam 13 bölüm süren dizide Halit Akçatepe, Münir Özkul gibi isimlerin yanı sıra Ali Sunal da oynamıştır.


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kemal Sunal’ın Oynadığı Televizyon Dizileri için yorumda bulun

    Kemal Sunal’ın Oynadığı Televizyon Dizileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kemal Sunal’ın Oynadığı Televizyon Dizileri için ilk yorumu yapabilirsin.