Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler

Bu yazımızda IMDb'de 50 bin civarında oy almış Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmleri sizler için sıraladık.

Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler listenin kriterleri;

  1. IMDb’de 50 bin civarında oylanmış filmler
  2. IMDb puanı 7 üzerinde olanlar
  3. ABD yapımı olmayanlar

Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler

1- Mommy

Listemizin ilk sırasında bir Kanada filmi yer alıyor. Filmde aşırı bir çocuk, aşırı bir anne ve aralarındaki aşırı ilişki konu alınıyor.

2- Dead Man’s Shoes

İntikam filmleri arasında en üst sıralara oynayabilecek kadar kaliteli olan Dead Man’s Shoes bir İngiltere filmi. Dead Man’s Shoes, psikolojik yansımalar ve geçmiş yüzleşmeleri ile klasik intikam filmlerinin çok üstünde yer alıyor.

3- Victoria

Almanya yapımı film, Madrid’li Berlin’e yeni taşınmış, bir süredir Berlin’de yaşayan ve hiç arkadaşı bulunmayan Victoria karakterini konu alıyor. Film 140 dakika uzunluğunda ve tek çekim olması sebebi ile başyapıt sayılabilecek bir kalitede.

4- Karanlıktakiler

Listemizde yer alan değeri bilinmeyen Türk filmi ise Çağan Irmak’ın yönettiği Karanlıktakiler filmi. Film ağlatmadan da dram yapılabileceğinin en güzel örneklerinden.

5- Winter on Fire

Viktor Yakunoviç’in yönetmenliğini yaptığı Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmleri listemizin son filmi Winter on Fire, doksan iki gün süren Ukrayna devrimini konu alıyor.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler için yorumda bulun

    Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kaliteli Az Bilinen ABD Yapımı Olmayan Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.