Kahve Nasıl Taze Tutulur?

Günümüzde çay ile beraber ne çok tükettiğimiz sıcak içecek kahvedir. Peki kahve nasıl taze tutulur. Bu yazımızda kahve nasıl taze tutulur bunu açıklayacağız.

Sıcak içecek denince akla ilk gelen içeceklerden birisi de kahvedir. Filtre kahve, Türk kahvesi, Espresso bazlı kahveler gibi bir çok kahve çeşitlerini belli aralıklarla tüketmekteyiz. Peki evimize aldığımız kahvelerin tazeliğini uzun süreler nasıl muhafaza edebiliriz? Bu yazımızda kahve nasıl taze tutulur bunun püf noktalarını paylaşacağız.

Kahve Nasıl Taze Tutulur?

1- Kahveleri çekirdek olarak muhafaza etmeye özen gösterin

Çekilmiş kahvenin bayatlama süresi çekirdek kahveye göre daha uzundur. Bu sebeple kahvelerini çekirdek olarak muhafaza etmeye önem gösterin.

2- Kahveyi serin, karanlık ve kuru ortamda saklayın

Kahvenizi serin, karanlık ve kuru ortamda saklamanız kahvenizin taze kalma süresini uzatır.

3- Çekilmiş kahveyi buzdolabında muhafaza etmek tazeliğini daha uzun korumasını sağlar

Çekilmiş kahvenizi buzdolabında saklamanız tazeliğini koruma süresini uzatmaktadır. Çekilmiş kahvelerin dışarıda tazeliğini bir hafta korurken buzdolabında ise iki haftaya kadar korumaktadır.

4- Kahveyi ışık ve hava geçirmez bir kapta muhafaza edin

Kahvenizin taze kalma süresini arttırmak için kahvenizi ışık ve hava geçirmeyen bir kapta muhafaza edin. Bu kabın içinde metal kaşık bırakmayın. Metal kaşık kahvenizin tadını bozacaktır.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kahve nasıl taze tutulur Kahve Nasıl Taze Tutulur? için yorumda bulun

    Kahve Nasıl Taze Tutulur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahve Nasıl Taze Tutulur? için ilk yorumu yapabilirsin.