İnternetten İzleyebileceğiniz Ücretsiz Tiyatro Oyunları

Bu yazımızda siz okurlarımıza evde eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak online olarak izleyebileceğiniz ücretsiz tiyatro oyunlarını paylaşıyoruz.

Koronavirüs sebebi ile evlerde kaldığımız bu günlerde sanatseverler için oldukça zorlu geçiyor. Gerek sinemaların gerek konser alanı ve tiyatroların kapatılması ile sanata özlem duyan kişiler için bu yazımızda online izleyebileceğiniz ücretsiz tiyatro oyunlarını listeleyeceğiz. İyi seyirler.

İnternetten İzleyebileceğiniz Ücretsiz Tiyatro Oyunları

1- Ağır Roman

Ücretsiz Tiyatro oyunları listemizin ilk oyunu Eskişehir Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen bir tiyatro oyunu olan Ağır Roman, varoş mahallelerin birinde olağan dışı bir hayat yaşayan insanların aşklarını ve yalnızlıklarını kendi bakış açıları ile anlatıyor. Ağır Roman oyununun yazarı ise Metin Kaçan.

2- Şark Dişçisi

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’nda sahnelenen bir tiyatro oyunu olan Şark Dişçisi, kendisinden büyük ve parası için evlendiği karısını sürekli aldatan ünlü diş doktoru Taparnigos’u konu alıyor. 2 perdede yayınlanan ve oldukça eğlenceli olan Şark Dişçisi’nin yazarı ise Hagop Baronyan. Oyunu bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

3- Bir Nefes Dede Korkut

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın paylaştığı Bir Nefes Dede Korkut, Oğuz Türklerinin en eski hikayelerini anlatıyor. Oyunun hikayesini derleyen ve yöneten kişi ise Gökçe Kurt Elites.

4- Bir Şehnaz Oyun

Listemizde yer alan ikinci Eskişehir Şehir Tiyatroları oyunu olan Bir Şehnaz Oyun Türkiye’nin yakın tarihini eğlenceli bir şekilde anlatmayı başarıyor. Müzikal olarak karşımıza çıkan ve iki perdeden oluşan Bir Şehnaz Oyun’un hikayesini ise Turgut Özakman yazdı.

5- Akıl Defteri

Akıl Defteri ilk olarak 1968 yılında oynanan eski bir oyun ve yazarı ise Jean-Claude CARRIÉRE. Oyun düzeni seven ve evinin her tarafını keskin köşelerden seçen bir adam ve onun evine yuvarlak bir şapka ile açık kapıdan giren bir kadının hikayesini anlatıyor.

6- Leyla ile Mecnun

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yakın zamanda paylaşılan Leyla ile Mecnun, efsane aşıkların hikayesini anlatıyor. Yazarı İskender Pala olan Leyla ile Mecnun, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda oynanıyor.

7- Lüküs Hayat

Ücretsiz tiyatro oyunları listemizin son oyunu ise İBB Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen Lüküs Hayat, Ekrem Reşit Bey ve Cemal Reşit Bey kardeşlerin ölümsüz eseri olarak biliniyor. 3 perdede sahnelenen Lüküs Hayat’ın yönetmenliğini Cengiz Çevik yapıyor.


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ücretsiz tiyatro oyunları İnternetten İzleyebileceğiniz Ücretsiz Tiyatro Oyunları için yorumda bulun

    İnternetten İzleyebileceğiniz Ücretsiz Tiyatro Oyunları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnternetten İzleyebileceğiniz Ücretsiz Tiyatro Oyunları için ilk yorumu yapabilirsin.