Instagramda organik takipçi nasıl kasılır ?

Instagramda sizin işinize yarayacak olan takipçi türü organik takipçiler ise bu yazı size göre okumaya devam edin.

1. Organik Takipçi Nedir ?

Organik takipçiler bir yazılım ile otomatik hale getirip açılan hesaplar değildir.Organik takipçiler gerçek kullanıcılar tarafından kullanılan instagram hesaplarıdır. Bu hesaplar sizin fotoğrafınızı beğenebilir , kaydedebilir ve paylaşabilir.Bu yüzden size en gerekli olan takipçi türü organiktir.

2. Bot Takipçi Nedir ?

Bot takipçi organik takipçinin tam tersidir.Otamatik olarak bilgisayar / bot tarafından oluşturulup takipçi ve beğeni işlemleri için kullanılan hesaplara bot takipçi deniliyor.Bot takipçi sadece açılmış boş hesaptır.Kendi kendine herhangi bir işlem yapamaz yani sizin paylaştığınız bir linki (bio’daki) üzerine tıklayıp o sitede vakit geçiremez.

2.1 Bot Takipçiler İşime Hiç Yaramaz Mı ?

Bot takipçiler bazılarına göre tamamen boş bir takipçi türüdür.Fakat ben o şekilde düşünmüyorum.Şimdi bir çekiliş hesabı açtığınızı düşünün. Sizi takip eden kişi sayısı 10 şimdi siz instagram kullanıcısı olsaydınız bu kişinin çekilişine güvenip katılır mıydınız ? Birde tam tersini düşünelim 50k takipçisi olan bir çekiliş hesabı çekiliş yapsa o kişinin yaptığı çekilişe katılır mıydınız ? Katılın katılmayın önemli değil ama diğer kullanıcılardan çoğu katılacaktır.😃

2.2 Bot Takipçi Alınmalı Mı ?

Bot takipçi alıp almamak size bağlıdır. Bana soracak olursanız benim önerim : Sektöre göre alınıp alınmamalı diyebiliriz. Yukarıda verdiğim çekiliş örneği gibi her hesaba almak mantıklı olmaz.Gerekli sektörlere alınmalı.

2.2.3 Bot Takipçiler Ticaret Yaptığım Hesaba Zarar Verir Mi ?

Aslında şöyle düşünebiliriz . Bir ayakkabı satan firma olsanız ve 50 000 takipçiniz olsa fotoğraf paylaştığınızda 0 yorum 10 beğeni geliyorsa bence sıkıntı oluşturabilir. Çok fazla bot takipçi bence size zarar verecektir.

3. Organik Takipçi Nasıl Kasılır ?

Organik takipçi kasmanın bir çok yolu bulunmaktadır.Hepsini yaparak takipçi sayınızı maksimum düzeyde arttırabilirsiniz.

3.1 Çekiliş Yaparak Takipçi Kazanmak

Çekiliş yaparak ciddi bir etkileşim kazanabilirsiniz. Çünkü kişi çekilişe katılmak için genellikle şu şartlar konur : Takip ET , Beğen ve 3 kişiyi etiketle. Bir kere 3 kişiyi etiketlemek yeni 3 kişi demektir. Eğer bu hesaplar bot veya etkileşim yapan hesaplar değilse çekilişe katılan sayesinde o kişiye bildirim gidecektir. Çekilişe katılan kişinin arkadaşı / takipçisi sizin sayfanızı görecektir. Eğer hoşuna giderse sizi takip edecektir. Fakat çekiliş bittikten sonra takipten çıkabilirler.

3.2 Sponsorlu Reklam Vermek

Instagram hesabınızı facebook’a bağlayarak işletme hesabına geçerseniz sponsorlu reklam verebilirsiniz.Sponsorlu reklam instagrama para ödeyerek hedef kitle sizi takip etmese bile gönderinizin onlara gösterilmesini sağlar.Bu şekilde kişinin sizin hesabınızı takip etmesi mümkündür. Büyük şirketlerin kullandığı yöntemlerden biridir.

3.3 GT Yaparak , Yazarak Takipçi Kazanmak

GT Nedir: Geri takip demektir. Yani kişi sizi takip ettiğinde o kişiyi sizinde takip etmenizdir.

Ekranda gördüğünüz postlara (gönderilere) yorum atarak takipçi kazanabilirsiniz. GT GT yazarak o gönderiyi gören bir kişi sizin GT yapacağınızı düşünür ve sizi takip eder. Eğer siz takip etmesseniz sizden takipten çıkabilir. Genellikle GT yazanları siz takip edin. Neden organik çünkü genellikle GT yazdıkları hesap kendilerinin orijinal hesapları oldukları için takipçi kazanmak amaçlı genellikle sizi takip edeceklerdir.

3.4 Otomasyon ile takipçi kazanmak

Otomasyon Nedir: Otomasyon hesabı bota bağlamaktır. Yani hesap otomatik olarak başka hesapları takip eder , yorum atar, beğenir , mesaj atar ve otomatik gönderi paylaşır.Bu şekilde hesabınızı çok daha hızlı yükseltebilirsiniz. Benimde kullandığım bu yöntem gerçekten çok etkilidir.

3.5 Hashtag ile takipçi kasımı nasıl yapılır ? #Etiket

Hesaplarınıza etiket ekleyerek de takipçi kasım işlemi yapabilirsiniz. Etiket sayesinde o etiketi takip edenlerin ana sayfasına veya o etikete girip gönderilere bakanların önüne çıkacaksınız demektir bu aralarda ezilmemek için ilk başlarda rekabeti çok olmayan etiketler kullanmanızı tavsiye ederiz.

3.6 Fenomenlere Reklam Vererek Takipçi Kazanmak

Fenomen hesaplara yada takipçisi yüksek hesaplara story , post reklamı vererek takipçi kazanabilirsiniz. Genellikle sponsorlu reklamlardan daha ucuz ve daha yararlı olduğu için bu tercih edilir.Takip edenler tıklayıp sizin sayfanıza geldiği için organik takipçi olur. Bu yüzden size faydası yüksektir.

Bu yazımızda sizi instagramda yükseltmek için bazı yöntemleri yazdık , teşekkür ederiz.


İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cem Yılmaz dedi ki:

    Özenle yazmışssınız teşekkür ederim 🙂