İnsanlık Dünya’dan Kaybolursa Ne Olur?

Bu yazımızda insanlık dünya üzerinden yok olursa ve ya insan türünün nesli tükenirse Dünya'da yaşanacakları konu alan belgeselleri sıraladık.

Koronavirüs salgını sebebi ile zor günlerden geçen Dünya’dan bütün insan popülasyonu çekilirse ne olur? Bu yazımızda bu konuyu ele alan belgeselleri sizler için listeledik. Listelediğimiz belgeseller insanlığın kaybolma sebebi olarak farklı sebepler kullansa da hepsi insanlığın ortadan kaybolması halinde neler olacağını konu almış. İyi seyirler.

İnsanlık Yok Olursa Dünya’da Ne Olur?

1- Life After People

History Channel’da 2009 ile 2010 yıllarında yayınlanan ve toplamda 21 bölüme sahip Life After People belgeseli, terk edilmiş gerçek şehirler üzerinden yaptığı çıkarımlar ile insanlığın yeryüzünden birden silinmesinin ardından bir milyon yıla kadar geçen süreçte ne gibi değişimler olacağını göstermekte.

2- Aftermath Population Zero

National Geographic Channel’da 2008’de yayınlanan iki saat uzunluğundaki Aftermath Population Zero belgeselinde, insan popülasyonunun birden yok olmasının ardından insanların yaşadığına dair hiç bir kanıt kalmayacağı düşünülen 25 bin yıl sonrasına(1000 yıl, özgürlük anıtı’nın kaidesi dışında geri kalanının parçalarına ayrılması gibi)  kadar öngörüler gösteriliyor.

3- The Future is Wild

The Future is Wild, diğer belgesellerin aksine insan ırkının birden kaybolduğu bir konuyu değil insan türünün neslinin yok olması durumunda neler olacağına dair senaryoları ele alıyor. Toplam 13 bölümden oluşan The Future is Wild, 5 milyon yıl sonrası, 100 milyon yıl sonrası ve 200 milyon yıl sonrası olmak üzere 3 farklı zaman dilimini gözler önüne seriyor.

 

 


Etiketler: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İnsanlık Dünya’dan Kaybolursa Ne Olur? için yorumda bulun

    İnsanlık Dünya’dan Kaybolursa Ne Olur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnsanlık Dünya’dan Kaybolursa Ne Olur? için ilk yorumu yapabilirsin.