Hayatı Kolaylaştırmak için Psikolojik İpuçları ve Püf Noktaları

Hayatı Kolaylaştırmak için Psikolojik İpuçları ve Püf Noktaları

Hayat, insanların her gün savaşmaları gereken bir savaştır. Ama neyse ki, mücadele buna değer. Çoğu insan hayatta kalmak için yaşamaz. Çalışmak ve para biriktirmek için mücadele ediyorsunuz, böylece kendinizi, ailenizi destekleyebilir ve umarım eğlenebilirsiniz. Öyleyse, hayatınızı kolaylaştırmak için bazı psikolojik ipuçları ve püf noktaları öğrenmek iyi olmaz mıydı?

Hayat zorlaştığında incinebilirsin, böylece bir gün tekrar sevebilirsin. Acı bile yaşayabilirsiniz, ama sonra iyileşir ve ondan öğrenirsiniz. Hayat çoğu için zor bir yolculuk, ama harika bir yolculuk. Yine de bunu kolaylaştırabilecek şeyler var.

İnternet kuşağı şakacı bu hileleri “hayat hackleri” olarak adlandırdı. Bir kerede yaşam kalitenizi biraz artıran küçük numaralardır. Bunlar tamamen yararsızdan şaşırtıcı derecede yardımcı olana kadar değişir. Deneme partiyi gözden geçirmek için bir hata kullanabilirsiniz, ancak muhtemelen bunu yapmak için zamanınız yok.

Günümüzün yoğun yaşamlarında insanlar işlerin daha kolay olmasını istiyor ve şimdi onları istiyorlar. Sonuçta, kim kayda değer değişiklikler üretmeyecek işe yaramaz görevler için harcayabilecek enerjiye sahip? İyi haber şu ki, birçoğu sizin için bu yaşam hack’lerini zaten test etti. Ve sadece bu değil, çoğu insan hayat hack deneyimlerini paylaşmaktan daha fazlasını istemiştir.

Bu liste hayatınızı kolaylaştırmak için en iyi psikolojik ipuçlarını ve püf noktalarını topladı. Size büyük faydalar sağlayabilecek bazı küçük şeyleri öğrenmek için okumaya devam edin. Hayatınızın nasıl değiştiğini görmek için bu hafta bir veya birkaç hack yapmayı deneyin. Sonuçta oldukça şaşırabilirsiniz.

1. Müziğinizi Spor Salonuna Getirin

Çoğu insan gibi, muhtemelen en iyi benliğiniz olmaya ve en iyi hayatınızı yaşamaya çalışırsınız. Bunu yapmanın bir yolu spor salonuna gitmek. Formda kalmak için makaleleri okuyabilir, kişisel bir eğitmen kiralayabilir, fitness ürünleri satın alabilir ve protein karışımlarını azaltabilirsiniz. Yolculuk uzun olabilir, ama yeterince sadık kalırsanız işe yarıyor. Altı paketi, sadece beş mekikten sonra sihirli bir şekilde görünmüyor.

Ancak spor salonunda en az birkaç ay geçirdikten ve iyi yemek yedikten sonra vücudunuzda ani bir kayma olur. Bir gün aynaya bakıyorsun ve işler biraz daha sıkı görünüyor. Kas tanımına işaret eden küçük çizgileri fark edebilirsiniz. Pantolonlarınız daha gevşek hissetmeye başlar. Sizi üç ay önce yok edecek beş kilometrelik koşu artık o kadar da zor değil.

Kas geliştirme ve artan güç söz konusu olduğunda kısa yol yoktur. Ama spor salonunda müzik dinleyerek, yüzde 15 daha ağır olan ağırlıkları kaldırmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Çünkü müzik sizi acı ve çabadan uzaklaştırır ve tüm süreci kolaylaştırır. En sevdiğiniz şarkıları yanınızda getirin ve biraz daha uzun süre egzersiz yapmak isteyebilirsiniz.

2. Günde Muz Yiyin

Atasözünü duydunuz, “Günde bir elma doktoru uzak tutar.” Bu eski sözde gerçek olabilir, bu yüzden eğer sizin için çalışıyorsa, devam edin ve her gün o elmayı ezin. Ama neden oraya da muz atmıyorsun? Muz çeşitli sağlık yararları sunar. Ayrıca hem çözünür hem de çözünmez lif içerirler.

Çözünür lif sindirimi yavaşlatır, bu nedenle kahvaltıda muz yemek daha uzun süre hissetmenize yardımcı olacaktır. Muz, dengeli bir öğle yemeğinin yapılamayacağı günler için mükemmeldir. Çalışmalar ayrıca fiberin kalp hastalığı insidansını azaltabileceğini göstermiştir. Muz ayrıca birçok vitamin ve mineral içerir. Bunlar:

 • Potasyum
 • Magnezyum
 • Kalsiyum
 • Manganez
 • Niasin
 • b 2 vitamini
 • Demir
 • Folat
 • B6

Bu vitaminlerin işlevleri değişebilir, ancak hepsi vücudun düzgün çalışması için gereklidir. Muzdaki potasyum içeriği açık ara en yararlı olanıdır. Potasyum kalp atışınızın düzenlenmesine ve kan basıncınızın düşmesine yardımcı olabilir.

Muzlar için daha az bilinen bir isim ” Mutluluk Meyvesi”dir, ancak bu neşeli sarı renklerinden kaynaklanmamaktadır. Sabahları bir muz ruh halinizi artırabilir ve olumsuz duyguları itebilir. Muz çok yönlüdür. Onları tahıllara ekleyin, tost üzerine dilimleyin, bir yüzlü veya hatta bir fıstık ezmesi ve muzlu sandviç yapın.

3. Baskın Olmayan Elinizi Kullanın

13 Ağustos Uluslararası Sol Elçiler Günü. “Lefties” i gözlemlemek oldukça garip bir gün gibi görünebilir, ancak geçerli bir neden var. Dünya solak insanlar için inşa edilmemiştir. Nüfusun sadece yüzde 12’sinin solak olduğunu düşündüğünüzde bu tamamen şaşırtıcı değil. Soluklar sadece bir azınlık olmakla kalmaz, aynı zamanda belirli fiziksel rahatsızlıklara “Haklar” dan daha yatkındırlar.

Solak insanların uykusuzluk, migren ve alerjiden muzdarip olma olasılığı daha yüksektir. Sağ beyin egemenliği nedeniyle, lefties de alkolizme yatkındır. Çünkü beynin sağ yarıküresi alkole daha az toleranslıdır. Genellikle sağ elini kullanan insanlardan on yıl daha kısa yaşarlar ve hatta ergenliğe daha sonra vurma eğilimi gösterirler.

Tabii ki solak insanlar için kolay bir yaşam değil. Eşsizliklerini kutlamak için bir gün geçirmeleri şaşırtıcı değil. Elinizin hakimiyetini değiştiremeseniz de, ölçekleri biraz kaydırmanıza yardımcı olabilir. Bu hem sol hem de sağ elini kullananlar için geçerlidir. Elin baskınlığı, çocuğun gelişiminde erken belirlenir.

Buradaki anahtar şey sadece denemek. Herkes her iki eli de kullanmak için makul derecede yetenekli olmayı hedeflemelidir. Başlangıçta dişlerinizi fırçalamak veya baskın olmayan elinizle kahvenizi karıştırmak gibi küçük adımlar atın. Bu görevleri yerine getirmek beyninizi yeniden saracaktır. Bu, çeşitli aktiviteler gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek yeni nörolojik bağlantılar oluşturur.

4. Yatmadan Önce Yeşil Çay İçin

Çoğu insan sabahları bir fincan kahve olmadan uyanamaz. Batı toplumunda o kadar kökleşmiş hale geldi ki kahvenin etrafında neredeyse bütün bir kültür var. Bazı insanların kahve içmeyi beslemeye çalıştığı bir zaman vardı. Kahvenin sağlığınız için kötü olduğunu iddia ettiler, neyse ki çalışmalar yanlış olduğunu kanıtladı.

Aslında, araştırmalar kahvenin kardiyovasküler sağlığı artırabileceğini ortaya koyuyor. Bir sürü insan günlük joe fincanını tüketirken kesinlikle hiçbir suçluluk veya utanç hissetmiyor. Ancak bu, kahve fincanlarının şeker ve krema ile dolu olmadığını varsayar. Kahve sabahları tekme verebilir, ancak başka içecekler de vardır.

Piyasadaki en sağlıklı içeceklerden biri yeşil çaydır. Bu sıvı sağlık yararları ile doludur ve eğlence amaçlı olmaktan daha fazla tıbbi olabilir. Çin’de insanlar tam da bu nedenle yüzyıllardır yeşil çay tüketiyorlar. Yeşil çay bazı kanser türlerini bile önleyebilir. Her ne kadar daha fazla araştırma gerekli olsa da, ön sonuçlar kahvenin aşağıdaki kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olabileceğini göstermektedir:

 • Yumurtalık
 • Akciğer
 • Prostat
 • Mesane
 • Meme
 • özofagus
 • cilt
 • Mide

Ayrıca inme ve kardiyovasküler hastalık riskinin yanı sıra yüksek kolesterol seviyelerini de azaltabilir. Bunlar açıkça çoğu insanın kaçınmak istediği şeylerdir, ancak yeşil çayın ilginç bir faydası daha vardır. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırır ve insanların birkaç kilo vermesine yardımcı olur.

Yeşil çayın bu etkisini almak için gün boyunca birkaç bardak içmeniz gerekir. En önemli fincanlardan biri akşamları yatmadan hemen önce. Uyurken yaktığınız kalori miktarını artırabilir.

5. Öğleden Sonra Kestirmek

Herkes uykusuz gidemeyeceğinizi bilir. Yemeksiz, uykudan daha uzun süre hayatta kalabilirsiniz. Bununla birlikte, bu günlerde önerilen yedi ila sekiz saat uyumak kolay bir iş değildir. Modern yaşam çok zorlayıcı. Her hafta değerli saatlerinizi alan işler, çocuklar ve diğer tüm günlük aktiviteler vardır.

Sadece beş saat uyuduktan sonra uyanmak haksız bir iştir. Kafanın sisli, uzuvları zayıf ve gününüzü gezmek neredeyse imkansız görünüyor. Yetersiz uyku ruh halinize zarar verebilirken, sağlığınız üzerinde de bazı önemli sonuçları olabilir. Bu etkiler farklı organ sistemlerinde değişik derecelerde hasara neden olabilir.

En önemli komplikasyonlardan biri zayıflamış bir bağışıklık sistemidir. Bu, bir kişinin sadece groggy değil, aynı zamanda enfeksiyona eğilimli olduğu anlamına gelir. Kimsenin buna ihtiyacı yoktur, bu nedenle doğru miktarda uyku almak zorunludur. Yine de bir sınır var. Araştırmalar, çok fazla uyku almanın bağışıklık sistemini de azaltabileceğini gösteriyor. Bu sınır dokuz saatlik işaret civarındadır. Buna eşit veya daha fazla bir şey çok fazla uyku.

Refahınız için faydalı başka bir uyku rutini daha var. Çocuklar öğleden sonra uykularına ihtiyaç duyarlar, ancak ortaya çıktıkça yetişkinler de uyur. Öğleden sonra biraz erteleme, hafızanızı artırabilir ve kardiyovasküler hastalık geliştirme riskinizi azaltabilir.

6. Bellek Geri Çağırma Süresini Artırma

Keşke herkes fotoğrafik bir hafıza ile kutsanmış olsaydı. Okul daha kolay olurdu ve eve dönerken süt almayı veya çocukları okuldan almayı asla unutmazsınız. Eğer herkes gibiyseniz, bir şeyler unutabilirsiniz. Sonuçta insanlar unutkan varlıklardır. İyi anıları olan insanların daha zeki olduklarına dair ortak bir fikir vardır.

Bu insanlar akademik olarak daha iyi test edebilirken, bilgilerin yetersizliği, bir kişinin papağanını anladığını garanti etmez. Bu nedenle, insanlar her zaman yeni ve geliştirilmiş bellek tekniklerini arıyorlar. Popüler bir teknik hafıza sarayı tekniğidir. Eğer Sherlock Holmes hayranıysanız, bunu duymuş olabilirsiniz.

Bu sanata hakim olduktan sonra, kısa sürede muazzam miktarda bilgiyi ezberleyebileceksiniz. Ancak, ustalaşması biraz zaman alır. Ancak, Sherlock’un yöntemine ayıracak zamanınız veya enerjiniz yoksa, bellek kapasitenizi artırmanın ve hatırlamanın başka yolları da vardır.

Bunun bir yolu basit tekrarı kullanmaktır. Bir şeyi birkaç gün boyunca birkaç kez tekrarlayıp yazarak, konsolidasyon sürecini artırabilirsiniz. Bir listeyi ezberlemeye çalışıyorsanız pnömoni de oldukça etkilidir. Bu tekniklerin hepsi öngörü ve hazırlık gerektirir. Yerinde bir şey hatırlamak zorunda kalırsanız bu yararsızdır.

İşte başka bir yöntem: Yumruk kenetlenmesi. Bazı insanlar gerçekleri ezberlerken yumruklarını sıkarlar. Yumruk sıkma ile, hafıza hatırlama işlemine yardımcı olan beyninizdeki aktiviteyi arttırırsınız.

7. Üst Raflarda Alışveriş Yapın

Sadece 30 yıl önce, öğrenciler sadece asgari bir ücretle çalışarak üniversiteyi karşılayabilir ve nispeten rahat bir yaşam tarzı yaşayabilirlerdi. Bunun nedeni kısmen eğitim ücretlerinin çok fahiş olmayışıydı, ama aynı zamanda yaşam maliyetinin daha az pahalı olmasıydı. Şimdi 21. yüzyıla kadar her şey çok daha pahalı hale geldi. İnsanlar geçmişte olduğu gibi kolay bir şekilde son bulmazlar.

Ve eğer hızlanan yaşam maliyeti yeterince kötü değilse, çoğu insanın uğraşması gereken küresel bir durgunluk da vardır. Zamanlar zor, bu yüzden insanlar hiç olmadığı kadar stresli. İki çalışanı olan haneler bile her ay masraflarını karşılamakta zorluk çekmektedir. İhtiyaçlar zar zor uygun olduğundan lüksler geçmişte kaldı.

Bu mali krizin çözümlerinden biri harcamaları azaltmaktır. Ama bunu hissetmeden nasıl kesebilirsin? Bir yolu dikkatli alışveriş yapmaktır. Bu, daha az satın almak ve satın almadan önce en düşük fiyatı aramak anlamına gelir. Reklam firmaları mümkün olan en iyi fiyatlarla ürün satın alma ihtiyacının bilincindedir, bundan faydalanırlar.

Mağazalar, tüketicilerini satmaya çalıştıkları ürüne yönlendirmek için özel, büyük, kalın harflerle reklamlarını yaparlar. Her ne kadar makul fiyatlar sunsalar da, bu gerçekten en akıllıca satın alma işlemidir? Bir sonraki alışverişinizde gözlerinizi üst rafa yönlendirin. Burası gerçek pazarlıkların olduğu yerdir çünkü mağazaların en ucuz ürünlerini yerleştirdikleri yer burasıdır.

8. Yavaş Yiyin

Kimse diyet yapmayı sevmez. İnsanların genellikle diyette yediği yiyecekler kuru ve tatsızdır. Yoksunluk, yapabileceğiniz her bir patates kızartmasını yutmak için bir fast food mağazasına girmek istemenizi sağlar. Diyet gıdaları sadece sönümlemekle kalmaz, aynı zamanda yeterli değildir. Aç hissetmeyeceğinizi veya sağlıklı alternatifler sunduğunu iddia eden diyetler olmasına rağmen, bunlar hala kısıtlayıcıdır. Ve çoğu durumda, insanlar kaybetmek için çok çalıştıkları tüm ağırlığı geri kazanırlar.

Kilo vermenin ve onu korumanın tek gerçek yolu yaşam tarzınızı değiştirmektir. Bu, egzersiz alışkanlıklarınızı egzersiz ve değiştirmeyi içerir. Her şeyde olduğu gibi, yeme konusunda ılımlılık anahtardır. Tüm gıda gruplarının kesilmesi bir süre işe yarayabilir, ancak istek başlar başlamaz insanlar aşırıya kaçmaya eğilimlidir.

Kilo kaybını önlemenin en etkili yolu küçük değişiklikler yapmaktır. Sabah yürüyüşe veya koşuya çıkın, günlük şeker alımınızı azaltın ve beyaz ekmek yerine tam tahıl satın alın. Birkaç saat önce akşam yemeği yiyin ve patates yerine yan salata sipariş edin. Ayrıca et ve sebzeleri kızartmak yerine pişirebilir veya ızgara yapabilirsiniz.

Kilo verme başarısının ve daha sağlıklı bir yaşam tarzının anahtarı, ne zaman ve ne yediğinize dikkat etmektir. Çatalını indir ve yemeğini çiğnemek için birkaç saniye daha sür. Yavaş yiyerek daha çok keyif alacaksınız, böylece daha az yiyeceksiniz. Bir ay boyunca deneyin ve birkaç kilo vereceğinizi fark edebilirsiniz.

9. Böceklerin Tatilinizi Mahvetmesini Durdurun

Tropikal bir kaçamaktan daha iyi bir şey var mı? Herkesin her seferinde bir tatile ihtiyacı var. Kesinti, günlük sıçan yarışından hoş bir değişiklik. Ayrıca neden çalıştığınızı da hatırlatır. Gerçekten de, insanların işlerine yapışmasının ana nedenlerinden biri, dünyayı dolaşabilmeleridir.

Tatilde yapabileceğiniz anılar ömür boyu sürer. Gelecek yıllarda arkadaşlarınıza anlatabileceğiniz bu hikayeler. Burada insanlar kendileri hakkında daha fazla bilgi edindikleri ve aile bağları kurdukları yer. İnsanlar önümüzdeki birkaç ay için tabaklanmış, dinlenmiş, rahat ve hazır tatillerden döner. Tropikal bir varış noktasını ziyaret etmek için yeterince şanslıysanız, muhtemelen birkaç kaşıntılı kırmızı çarpma var.

Sivrisinekler sıcak iklimlerde yaygındır. Aslında, dünyanın birçok yerinde yaşıyorlar. Tatbikatı biliyorsunuz: her şey o hafif vızıltı ile başlar. Kulağa çok uzak geliyor ve ilk birkaç saniyede, sivrisinek olmadığını umuyorsunuz. Ancak, yaklaştıkça, bunun bir sivrisinek olduğunu ve sizin için geldiğini anlıyorsunuz.

Bugger kan çekip yoluna devam ettiğinde, şeytani bir kaşıntılı yumruya bırakılırsınız. Çizmek yerine, ısırığa sıcak bir kaşık uygulayın. Ancak cildinizi yakmamaya dikkat edin. Kaşık sıcak olmalı, ancak yanığa neden olmak için yeterli olmamalıdır. Sıcak bir kaşık kaşıntıyı hafifleterek kimyasal reaksiyonu durdurur.

10. 911’i Aradığınızda Önce Konum Verin

Herkes hayatında en az bir kez 911’i aramalı ve bu muhafazakar. Acil durumlar ve kazalar meydana gelir. Hayatın basit bir gerçeğidir. Ve talihsiz şeyler meydana geldiğinde, yapılacak ilk şey acil servislere bir telefon görüşmesi yapmaktır. Acil durum personeli hayatlarını insanlara yardım etmeye adamaktadır. Yıllarca antrenman yapıyorlar ve hayatlarını her gün tehlikeye atıyorlar.

Bir kişi korkunç bir trafik kazası geçirdiğinde, önce müdahale eden polis, ambulans ve itfaiyedir. İnsanlara ve araçlara verilen zararı değerlendiriyorlar. Bunu yaptıktan sonra herkesin tıbbi yardım almasını sağlarlar. Acil durum personeli kazalar, yangınlar ve sellerden kitle katliamlarına kadar her şeyi halleder.

Bu olayların çoğu kaçınılmazdır. Acil durum çalışanları, CPR, ilk yardım ve kendini savunma eğitimi gibi bu durumlarla başa çıkacak araçlara sahip olmalıdır. Bu beceriler uzmanlaşmakla birlikte, her zaman izlenmesi gereken bir genel kural vardır. Bu durumlarda, her zaman düz bir kafa tutabilen ve 911’i arayabilen biri olmalıdır.

Hatta acil durum servisleriniz olduğunda, aktarmanız gereken ilk şey konumunuzdur. Bu, bayılmanız veya aramanızı düşürmeniz ya da kesmeniz gerektiğinde önemlidir. Acil servislerin yeri varsa, hikayenin tamamı olmasa bile yardım gönderebilirler.

11. İstediğiniz Hissetmek için Karpuz Yiyin

Bir ilişkide aşk önemlidir. Bu samimi eylem insan deneyiminin ayrılmaz bir parçasını oluştururken, insanlar sadece son birkaç yıldır bunun hakkında konuşmaya başladı. Yeni milenyumun başlangıcında bile, sevişmek hala tabu bir konuydu. Bu yatak odası ile sınırlı ve sadece ilgili kişiler tarafından tartışılan bir şeydi. Toplum bu alana çok yaklaşmış olsa da, hala sevişmekten konuşmaktan inanılmaz rahatsızlık duyanlar var.

Sevişme konusu ortaya çıkıyor çünkü insanlar tüm deneyimi hem erkekler hem de kadınlar için daha keyifli hale getirmeye çalışıyorlar. Bu eylem iki kişi arasındadır ve bu nedenle her iki taraf da bunu zevkli bulmalıdır. Erkeklerin yarışın sonunda aldığı bir ödül değil ve kadınların dürtüsü olması tamamen doğal.

Maddenin özü burada yatmaktadır. Tabu olan bir kadının arzularıdır. Erkekler istedikleri kadar aşk hakkında konuşabilirlerdi, ama kadınlar yetiştirdiyse değersiz kabul edildi. Bu modern zamanlarda bile durum hala böyle.

Ancak sevişmek her iki cinsiyet için de zor olabilir. Erkekler ve kadınlar için utançlardan biri arzu eksikliğidir. Stres, yükümlülükler ve hayatın çılgın temposu bu günlerde insanların libidolarını mahvetti. Ancak karpuz yardımcı olabilir.

Görünüşe göre, karpuzun kan damarları üzerinde olumlu bir etkisi vardır, cinsel arzuyu arttırmak için dolaşım açar. Sadece bu değil, karpuz da ucuz, bol ve düşük kalorili. Ve son olarak, karpuz besin sağlar ve vücudu da nemlendirir.

12. Çocuklarınızla Bağlantı Kurun

Bu gezegendeki her insanın üreme isteği vardır. Açıkçası, bazılarında daha güçlü olabilir, ama hala orada. DNA’nızda. İnsan ırkı bu şekilde hayatta kaldı. Çocuklar türlerin hayatta kalmasını sağlamak için gereklidir, ancak bazı insanlar onları sevmez.

Çocuklu insanlar genellikle bu hoşnutsuzluğa, başkalarının çocuk sahibi olduklarında anlayacaklarını söyleyerek yanıt verirler. Ama sızlanma, çığlık ve genel taleplerle nasıl başa çıkıyorsunuz? Çocuklarla nasıl başa çıkılacağına dair hiçbir fikriniz olmadığı gün boyunca, onlarla iletişim kurmaya ne dersiniz?

Görünüşe göre, kazanan formül, uykulu yetişkinler gibi çocukları tedavi etmektir. Bu, çoğu insanın aşina olduğu bir şeydir. Bütün gece uyuyamıyorsun. Ertesi gün, ağır çekimde hareket ediyor gibi görünüyorsunuz. Her şey ekstra çaba gerektiriyor gibi görünüyor. Çocuklarla uğraşmak, bu deneyimin işe yaradığı yerdir.

Bir dahaki sefere çocuklar arasında olduğunuzda, uykusuz bir gece geçirmiş biriyle uğraşıyormuş gibi davranın. Yavaş konuşun ve küçük cümleler kullanın. Çocuklar hala konuşma becerilerini öğreniyorlar, bu yüzden basit olsun. Genç yaşta da ayakları üzerinde kararsızlar, bu yüzden onlara yardım et. Çocuklar da dolaşmaya eğilimlidir, bu yüzden onları sürekli izlediğinizden emin olun.

13. Mumlarınızı Daha Uzun Yapın

Romantizm gitti mi? Beylerin sevdikleri ya da şövalyelerinin sevgililerinden savaşa başlamadan önce bir jeton istemelerini istedikleri günler geride kaldı. Bu günlerde, bir kişi telefon alırsa şanslı. Kısa mesajlar tatlı şekilde yazılmış harflerin yerini aldı. Öpücükler ve el tutma emojiler tarafından bir kenara itildi. Bir erkeğin umurunda olup olmadığını görmek için eylemlerini gözlemlemek yerine, çoğu kadın yeterince hızlı cevap verip vermediğini veya Instagram’daki en son resmi beğenip beğenmediğini kontrol eder.

Bu romantizm zamanı değil, ama neden kural olmalısın? Neden istisna olmasın ve romantizmi geri getirin. İlişkiler gittikçe kısalıyor. Tinder ve Plenty of Fish gibi uygulamalar bir sonraki kişiyle tanışmayı kolaylaştırdı. İnsanlar birbirlerini tanımak için zaman ayırmazlar.

Eğer bir ilişkiniz varsa, şansınız, birbiriniz için yeterli zamanınız olmaz. İşte bir düşünce: biraz romantizm için bir akşam ayırın. Herkes sevgiyi ve istendiğini hissetmeyi hak eder. Zamanınızı partnerinize ayırarak onlara ne kadar çok sevdiğinizi hatırlatacaksınız.

Biraz müzik seçin, en sevdikleri yemeği pişirin veya en sevdikleri restorandan sipariş verin. Ve mumları yakmayı unutma. Bununla birlikte, mumlarınızı yakmadan önce birkaç saat boyunca dondurucuya yerleştirerek romantizmi daha uzun süre dayanabilirsiniz.

14. Müziği Mutlu ve Rahat Hissetmek İçin Kullanın

Müziksiz dünya ne kadar sıkıcı olurdu? Eğilimler yükselebilir ve düşebilir, ancak sabit kalacak bir şey varsa, insanların müziklerini sevmesidir. Evde sadece bir radyo veya plak çalar olan günler geride kaldı. Çoğu insanın artık her odada bir çeşit müzik cihazı var. Nereye gidersek gidelim müziğimizi taşıyabilir ve dinleyebilirsiniz.

Kamp yaparken gitar almanıza gerek yoktur, çünkü bir Bluetooth hoparlör getirebilirsiniz. Müzik her zaman hayatın bir parçası olacak, ama her zaman bir zevk meselesi de olacak. İnsanlar aynı müziği sevmiyor, bu kadar basit. Türün üstün olduğu iddiası yüzyıllarca öfkelenecektir. Ama müzik hayatta kalacak.

Dumanlı dalış barlarındaki festivaller, konserler ve hatta konserler müzik tutkunları çekmeye devam edecek. Ebeveynler, çocuklarının sevdiği yeni şeytan müziği markasını duyduklarında endişe içinde kafalarını sallayabilirler. Ancak, belki de aynı insanlar bir saniye geri çekilmeli ve bu küçük bilgiyi düşünmelidir.

Bir kişi zevk aldığı müziği yüksek sesle dinlediğinde daha mutlu hisseder. Müzik kişinin ruh halini arttırma gücüne sahiptir. Hatta dinleyiciyi rahatlatabilir ve onlara bir sakinlik hissi verebilir.

15. Arkadaşınızın Beden Dilinin Kodunu Çözme

Bu, insanların sıklıkla kendilerine sordukları bir soru: Beni seviyorlar mı yoksa sadece iyi mi? Arkadaşlarınızla bu sorunun üzerinden saatler geçirebilirsiniz. Ayrıca her türlü literatüre danışabilir, sınavlara girebilir ve orada nasıl yapılır kılavuzlarını yiyebilirsiniz.

Ancak, o kadar karmaşık değil. Arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınız sizin gibi olursa, bu açık olacaktır. Neden senin içinde olmayan insanlara duygularını boşa harcıyorsun? Çoğu insan gibiyseniz, işaret istersiniz. Bunlar üzerinde altın kurallar yoktur, ancak beden dili birkaç cevap verebilir.

Birisiyle konuştuğunuzda ve kollarını veya bacaklarını geçtiklerinde, sizi kapatıyorlar hatta savunmacı hissediyorlar. Açık bir zihin çerçevesinde değiller ve muhtemelen senden hoşlanmıyorlar. Ve bir kişi açık bir poz alırsa, size karşı duyarlıdır.

Umarım, hayatınızı kolaylaştırmak için bu 15 psikolojik ipucu ve püf noktası yardımcı olacaktır. Bir ay boyunca günde bir kez deneyin ve hayatınızın daha iyi için değişip değişmediğine bakın.


Etiketler:

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Hayatı Kolaylaştırmak için Psikolojik İpuçları ve Püf Noktaları için yorumda bulun

  Hayatı Kolaylaştırmak için Psikolojik İpuçları ve Püf Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hayatı Kolaylaştırmak için Psikolojik İpuçları ve Püf Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.