Evlenmenin Ekonomisi ve Getirdikleri

Evlenmenin Ekonomisi ve Getirdikleri

Çoğu insanın bir gün evlenme ve muhtemelen bir aile kurma hedefi vardır. Ancak modern zamanlarda, insanların evlenmeden hayat arkadaşı olmayı seçmeleri gittikçe yaygınlaştı.

Bununla birlikte, evlenmenin düzenli bir ilişkide kalmaya kıyasla çok sayıda yasal ve finansal avantajı vardır. Burada Self-Made olarak, çiftler düğümü bağladıktan sonra para ile sahip olacakları tüm avantajları ele alacağız.

Evli çiftler vergi teşvikleri almaktadır. Kredi bilgileri: Shutterstock

40. Vergi Teşvikleri ve “Bonuslar”

Çoğu evli çift için, bir hanenin altında bir araya geldiklerinde daha az vergi ödeyeceklerdir. Bir araya gelen iki kişi oldukları için genellikle daha yüksek bir muafiyet alırlar. Sadece bir eş çalışıyor olsa bile, hala çifte vergi muafiyeti alıyorlar, bu da genellikle vergilerinde daha büyük vergi indirimlerine yol açıyor.

Evli çiftler vergilerini müşterek olarak sunabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

Vergi avantajları da burada bitmiyor. İş anlaşması kötüye gittiğinde eşinizi vergi sığınağı olarak da kullanabilirsiniz. Eşlerden biri vefat ederse mülkü koruyabilirsiniz.

Bazı çiftler gelir grupları değiştiğinde “evlilik cezası” ödemek zorundadır. Kredi bilgileri: Shutterstock

39. Sözde “Evlilik Cezası” Çok Azına Uygulanır

Dışarıda hiç evlenmek istemeyen bazı insanlar var çünkü korkunç “evlilik cezasından” korkuyorlar. Bu, çok para kazanan iki ortağın, gelirlerini bir hanede birleştirdikten sonra daha yüksek bir vergi dilimine çarptığı zamandır. Bununla birlikte, bu sadece zaten üst-orta sınıfta olan veya zengin olarak kabul edilen insanları etkiler.

Eşinizle vergilerinizi nasıl ele alacağınıza karar vermeden önce matematiği yapmalısınız. Kredi bilgileri: Shutterstock

Evlenen Amerikalıların büyük çoğunluğu, bir ortak diğerinden önemli ölçüde daha fazla para kazanıyor. Veya bir ortak, çocuklarını evde yetiştirebilmeleri için işlerinden vazgeçer. Neredeyse her zaman cezadan ziyade vergi avantajları vardır.

Evli çiftler daha düşük sigorta ücretlerine hak kazanırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

38. Düşük Sigorta Oranları

Ev ve hayat sigortası için alışveriş yaparken, evli çiftler her zaman bekar olanlardan daha düşük oranlara hak kazanacaktır. Sigorta şirketleri, evli çiftlerin birlikte kalmayı ve daha sorumlu olmalarını taahhüt ederler.

Evlilik indirimlerinizi almak için sigorta sağlayıcınıza başvurabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

Evli insanlar da daha uzun yaşama eğilimindedir. Bu yüzden hayat sigortasının daha ucuz olacağı mantıklı.

Evli çiftler Freddie Mac’ten yararlanabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

37. Freddie Mac Geliştirilmiş Yardım Programı Girişimi

Halen ipoteği olan evli çiftler için Freddie Mac Geliştirilmiş Yardım Programı Girişimi’nden yardım almaya hak kazanabilirler. Bu program, konut balonu sırasında bir ev satın alan insanlara yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu, evin gerçekten değerinden daha pahalıysa, ipoteklerinde rahatlama sağlar.

İpotek ödemelerinizde rahatlama sağlayabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

Örneğin, bir çift kabarcık sırasında 400.000 $ ‘dan bir ev satın aldıysa ve 200.000 $’ a düştüğünden beri evlerini satabilirler ve kalanını ipoteklerine borçlu olabilirler. Herkes bu yardım için uygun değildir, ancak şu anda içinde bulunduğunuz bir durumu açıklıyorsa, araştırmaya değer.

Evli çiftler ücretsiz çocuk bakım hizmetlerine sahiptir. Kredi bilgileri: Shutterstock

36. Ücretsiz Çocuk Bakımı

Çocuk sahibi olmayı seçen evli çiftlerin çocuk bakımı konusunda ne yapacağına karar vermeleri gerekir. Ucuz değil. AmericanProgress’e göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama çocuk bakım maliyeti ayda çocuk başına 1.230 $ ‘dır. Birlikte birden fazla çocuğunuz varsa, bu, tam zamanlı bir maaş tüketmek için çok hızlı bir şekilde toplanabilir. Çiftler ya iki gelirli bir hane halkı olmaya devam edebilir ve çocuklarına bakmak için başka birine ödeme yapabilirler. Ya da çocukları büyütmek için bir eşin evde kalmasını tercih edebilirler.

Babalar bazen çocuklara bakmak için evde kalırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir eşin evde kalmasıyla yılda binlerce dolar tasarruf ediyorlar. Evlenmemiş iki ortak yine de benzer bir sistem bulabilir, ancak ikiniz de finansal geleceklerinizi birlikte oluşturmaya karar verdiğinizde çok daha kolay hale gelir. 

Evli çiftlerin bir ipotek için onaylanma olasılığı daha yüksektir. Kredi bilgileri: Shutterstock

35. Daha Kolay İpotek

Bekarsanız ipotek almak mümkündür. Ancak, evlendikten sonra, daha düşük faiz oranına sahip daha büyük ipoteklere hak kazanmak daha kolay hale gelir. Evlendikten sonra, her iki gelir de bir hane olarak bir araya getirilir. Bu destek, tek bir geliri olan tek bir kişiden çok daha büyük bir ev için hak kazanabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Evlendikten sonra ipotek almak çok kolay. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bununla birlikte, iflas ilan eden veya korkunç bir kredi notuna sahip biriyle evlenirseniz, birlikte bir ev satın almak hak kazanmanızı zorlaştırabilir. Başvurmadan önce bu ayrıntıları eşinizle tartıştığınızdan emin olun.

Evli çiftler ev sahibi olma maliyetini paylaşabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

34. Bir Evin Paylaşım Maliyetleri

Zaten evliyseniz bir ipotek için kabul edilmenin daha kolay olduğunu söylemiştik. Hanehalkı maliyetlerini evlenmediğin bir eşle paylaşmak imkansız olmasa da, bu hala evli olmanın en büyük yararı.

İki kişi birlikte hedefe doğru çalışırken bir eve sahip olmak daha kolaydır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir eş, kesinlikle her şeyi kendi başına ödemeye çalışmak yerine, maliyeti sizinle paylaşabilir. İnsanlardan biri çalışmıyorsa veya önemli ölçüde daha az para kazanıyorsa, yardımları taşınma, onarım ve yüklenicilerle görüşme açısından hala çok değerlidir.

Çiftler evlilik bonusundan yararlanabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

33. Yükseltme Potansiyeli

Yıllar önce, insanlar bir kariyer bulacaklar ve emekli olmaya hazır olana kadar buna bağlı kalacaklardı. Bugünün dünyasında, iş güvenliği fazla değildir ve Millennial’ların bir konserle uğraşmaya geldiklerinde çok az sadakati vardır. Birçok işveren, genç, bekar çalışanlarının iş atlayıp atmayacağından asla emin değildir. Ancak, evliyseniz, aniden çok daha ciddi hale gelir. Muhtemelen işinizi sürdürmek isteyeceksiniz çünkü bir kişinin ailesini desteklemek için hayatınızda bu istikrara ihtiyacınız var.

Eğer evlenirsen, patronundan zam alabilirsin. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bazı patronlar, şirkete bağlı kalacağınıza inanırlarsa, evlendikten sonra maaşınızda bir artış sağlayacaktır. Ya da bir patron sizi daha yüksek maaşlı bir pozisyona getirmeyi önerebilir.

Bazı şirketler babalara babalık izni verir. Kredi bilgileri: Shutterstock

32. Babalık İzni

Aile ve Tıbbi İzin Yasası, yeni babaların yeni bebekleriyle birlikte çalışmak için zaman ayırmalarını mümkün kılar. Bu aynı zamanda bir çocuğu evlat edinmeyi seçen aynı cinsiyetten çiftler için de geçerlidir. Birkaç seçkin şirket ücretli babalık izni sunar, böylece babalar işten 30 gün sürebilirler.

Yeni babalar yeni bebekleriyle birlikte olmak için zaman ayırmalıdırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Ne yazık ki, çoğu şirket bu süre zarfında yeni babalara herhangi bir ödeme yapmamaktadır. Politikalarının ne olduğunu görmek için işvereninize danışın. Daha sık olmamakla birlikte, yeni babalar ödenmemiş molalarla gitmek zorunda kalırlar, bu da yeni çocuklarıyla harcayabilecekleri miktarı sınırlar.

Evliyseniz IRA’nıza iki kat daha fazla indirim yapabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

31. Çifte IRA Katkısı

Normalde, bekar kişiler işverenleriyle Bireysel Emeklilik Hesaplarına (IRA) katkıda bulunabilir. Evlendikten sonra, eşlerinin zaten kendi IRA’ları yoksa, şimdi çalışan kişi her ikisi için de tasarruf etme fırsatı elde eder.

Emeklilik için tasarruf, evli bir çiftin sahip olduğu en büyük hedeflerden biri olmalıdır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bu, bekarlara karşı evli olmanın çok büyük bir yararı çünkü emekliliğinizi ikiye katlayabilirsiniz. Bu, özellikle işvereniniz IRA katkılarınızla eşleşmeyi kabul etmişse yararlı olabilir.

Çoğu evli çift, düğünleri için akrabalarından çok para alır. Kredi bilgileri: Shutterstock

30. Düğününüz İçin Finansal Hediyeler

Bir düğünü atmak çok pahalıdır, bu nedenle düğününüz sırasında alabileceğiniz finansal hediyeler muhtemelen tören için geri ödemeye geri döner. Her zaman elope etmeyi ve mümkün olduğunca çok para biriktirmeyi seçebilirsiniz. Çoğu çift evlendiklerinde ebeveynlerinden, büyükanne ve büyükbabalarından, teyzelerinden ve amcalarından maddi hediyeler alır. Bazı arkadaşlar bile hediye olarak ne vereceğinden emin olmazlarsa mali hediye vermeye karar verebilirler.

Çoğu gelin düğün bittikten sonra fatura saymanın keyfini çıkarabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Asla evlenmemeyi seçerseniz, arkadaşlarınız ve aileniz asla partnerinizle birlikte geleceğiniz için size para vermenin uygun olduğu bir tören düzenlemeyecektir.

Düğününüzde bir kamyon dolusu hediye alabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

29. Düğün Sicili

Bir düğün planlayan neredeyse her çift, bir düğün siciline kaydolmayı seçer. Bu, birlikte bir hayata başlamayı daha ucuz hale getirmek için ailenizden ve arkadaşlarınızdan size verilen ücretsiz eşyaları alabileceğiniz bir sistemdir. Çoğu çift, karıştırıcılar, kahve makineleri ve tencere gibi öğeleri istemeyi tercih eder.

Çoğu insanın düğünde hediyeler için bir masa vardır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Düğüm’e göre , ortalama düğün sicilinin 125 eşyası vardı ve bu da toplam 4,853 dolar değerinde. Tabii ki, ücretsiz şeyler genellikle bir düğünün büyük masrafını telafi etmek için yeterli değildir. Ancak tören için maliyetlerinizi düşük tutmayı seçerseniz, düğün kayıt defterinizdeki hediyelerden çıkabilirsiniz.

Evli çiftlerin araba sigortası için fazla ödeme yapmaları gerekmez. Kredi bilgileri: Shutterstock

28. Ucuz Araba Sigortası

Ortalama olarak, evli insanlar bekar insanlardan daha güvenli sürüş eğilimindedir. Bu, özellikle çocuk sahibi olmaya başladıklarında ve gemide endişe duymaları gereken küçük bir bebek olduğunda geçerlidir.

Düğüm bağlandıktan sonra kapsama alanı daha ucuz olur. Kredi bilgileri: Shutterstock

Birisi evlendikten sonra, araba sigortası şirketini derhal bilgilendirmelidir. Bu, primlerinden derhal indirim yapılmasına neden olacaktır.

Evlenen insanların zengin olma olasılığı daha yüksektir. Kredi bilgileri: Shutterstock

27. Zengin Olabilirsiniz

İster inanın ister inanmayın, evliyseniz zengin olma ihtimaliniz daha yüksektir. Journal of Sociology tarafından yapılan bir araştırmaya göre , evlenen insanlar net değerlerini% 77 arttırıyor. Bunun da ötesinde, her yıl ortalama net değeri% 16 artar. 

Düğümün bağlanması net değerinizi artırabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Tabii ki, bu bir “tavuk ya da yumurta” senaryosu olabilir. Zengin insanların başarılı olmaları ve onlar için çok şeyleri olması nedeniyle evlenmeleri daha mı muhtemeldir? Yoksa insanlar evlilikten sonra daha başarılı olurlar mı?

Evli olduğunuzda, daha fazla mali sorumluluk duygusu yaşarsınız. Kredi bilgileri: Shutterstock

26. Daha Fazla Mali Hesap Verebilirlik

Bekar olduğunuzda, sadece kişisel mali durumunuz için endişelenmeniz gerekir. Bir ilişkiniz olsa bile, erkek arkadaşınızın veya kız arkadaşınızın mali durumu sizin yasal sorumluluğunuz değildir. Eğer bir bütçe yapmazsanız veya gelecek için tasarruf edemezseniz, gerçekten sadece kendinize zarar veriyorsunuz.

Evli olmak sizi eylemleriniz için daha hesap verebilir olmaya zorlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir ilişkiniz olduğunda, her iki ortak da evlenene kadar mali durumlarını ayrı tutar. Evlendikten sonra, bu finansal kararlar hem insanları hem de gelecekteki çocuklarınızı etkiler. Birisi tüm hayatı boyunca sorumsuzca harcıyorsa, birçoğu düğümü bağladıktan sonra ciddileşir.

Birçok evli çift ortak bir bütçe yapmak için oturacak. Kredi bilgileri: Shutterstock

25. Ortak Bütçe

Bekar olsa bile herkes bütçe yapmalıdır. Bu çok yaygın bir tavsiye olmasına rağmen, aslında çok az kişi bunu takip eder ve finansal durumları olabildiğince güçlü olmayabilir. Yeni evli çiftler için oturmalı ve birlikte yeni bir bütçe oluşturmalıdırlar. Sonuçta, gelirlerinin her ikisi de ortak bir evde bir araya geliyorsa, sadece harcamalarını birlikte anlamaya devam etmeleri mantıklıdır.

Yeni bir bütçe yazarak hane halkı giderlerinizi takip edin. Kredi bilgileri: Shutterstock

Ortak bir bütçe yaparak, çiftin finansal hedeflerine ulaşması ve borcu ödemesi ne kadar zaman alacağı netleşir.

Evli çiftler evlerini sattıklarında vergi teşvikleri alırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

24. Ev Satmak İçin Vergi Teşvikleri

Bazı evli çiftler, hayatlarının geri kalanında yaşamayı planladıkları ikamet yerine taşınmadan önce bir “başlangıç ​​evi” satın almayı tercih ederler. Ya da çocukları büyüdükten sonra küçülmek istediklerine karar verirler. Neyse ki evli çiftler için, satış zamanı geldiğinde kar üzerinde daha büyük bir vergi indirimi alırlar.

Bir gün, bir çift evlerini kar için satabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Göre TurboTax Eğer sahibi ve daha önce beş yıl için iki yerde yaşasaydın”, satış sonra yukarı kâr 250.000 $ olduğu vergi -ücretsiz. Evliyseniz ve müşterek olarak geri dönüş yapıyorsanız , vergiden muaf tutar iki katına çıkar.

Eşlerin emlak vergisi için ödeme yapması gerekmez. Kredi bilgileri: Shutterstock

23. Eşler Emlak Vergisi Ödemez

Vefat eden bir akrabadan para miras aldığınızda, normal olarak emlak vergisi ödemek zorundasınız. 2013 yılında Başkan Barack Obama, Amerikan Vergi Mükellefleri Yardım Yasası’nı imzaladı ve bu da evli çiftlerin eşlerinden veya eşlerinden para miras aldıkları zaman emlak vergisi ödemek zorunda kalmamasını sağladı.

Büyük olasılıkla eşinizin mülkünü miras alan bir ton para biriktireceksiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bu, evli bir çifte, aile içi bir ortaklıkta yaşayan bir çiftle karşılaştırıldığında, hayat boyu güvenlik açısından bir avantaj sağlar.

Mali hediyeler, evli çiftlerin vergileri atlamalarına yardımcı olur. Kredi bilgileri: Shutterstock

22. Eşler “Finansal Hediyeler” İle Vergiden Kaçının

Normalde, bir arkadaşınızdan veya akrabanızdan büyük bir finansal hediye aldıysanız, bunu gelirlerinizin bir parçası olarak vergilerinize saymanız gerekir. Tabii ki, birçok kişi bunu rapor etmemeyi tercih ediyor, ancak bir banka hesabına yatırılan 10.000 doların üzerinde önemli bir hediye ise, bunlar işaretlenir ve IRS’ye bildirilir.

Düğümün bağlanması için birçok finansal avantaj vardır. Kredi bilgileri: Shutterstock

2013 yılında, Amerikan Vergi Mükellefleri Yardım Yasası, eşlerin mali hediye olarak birbirlerine sınırsız miktarda para verebilmesini sağladı. Bir eş evlenmeden önce çok para kazandıysa, herhangi bir vergi cezası konusunda endişe etmeden eşlerine istedikleri kadar para verebilirler.

Eşler sosyal güvenlik yardımlarından yararlanabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

21. Sosyal Güvenlik Avantajları

Sosyal Güvenlik, tam zamanlı çalışırken birinin maaş çekinden ödenir ve emeklilikleri boyunca hayatta kalabilecekleri paraları garanti eder. Peki, kocası öldüğünde dul kadına ne olur? Neyse ki, dulları ve dulları korumak için yasalar vardır, böylece eşleri geçtikten sonra bile sosyal güvenlik yardımları almaya devam ederler.

Sosyal güvenlik hem karı hem de karıyı kapsamaktadır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Ancak, bu sadece yasal olarak evli olan kişiler tarafından kullanılabilir. Eğer ikinizi birbirine bağlayan herhangi bir yasal evrak olmadan yerel bir ortaklıkta yaşıyorsanız, önceki iş geçmişinizden kendi sosyal güvenlik ödemelerinizi almadığınız sürece, eşiniz öldükten sonra hiçbir şey bırakmazsınız.

Bazı insanlar işverenlerinden büyük hayat sigortası yardımları almaktadır. Kredi bilgileri: Shutterstock

20. Hayat Sigortasının Yararları

Evli olsun ya da olmasın özel hayat sigortası satın almak mümkündür. Ancak işvereniniz aracılığıyla bir plan alıyorsanız, genellikle kocanızı, karınızı ve / veya çocuklarınızı hayat sigortası poliçenizden faydalanıcı olarak koymanızı beklerler.

Evli insanlar genellikle büyük hayat sigortası yardımlarına sahiptir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Henüz evli olmayan birçok kişi, erkek arkadaşlarının veya kız arkadaşlarının onları hayat sigortası planına faydalanıcı olarak beklemesini beklemez. Bunu yapmak çok nadirdir, çünkü eğer ayrılırlarsa, şirketi çağırmak ve bilgilerin akrabaların sonrakine değiştirildiğinden emin olmak güçtür.

Bazı çiftler müşterek kontrol ve tasarruf hesabı açmayı seçerler. Kredi bilgileri: Shutterstock

19. Müşterek Hesaplar

Bazı evli çiftler müşterek kontrol ve tasarruf hesapları oluşturmayı yararlı bulmaktadır. Müşterek bir hesabı olduktan sonra, tüm maaş çeklerinin doğrudan orada yatırılmasını seçebilirler. Veya ortak hesabı ipotek, kira ve kamu hizmetleri gibi ortak masrafları ödemek için bir araç olarak tutabilirler. Ortak bir hesap açarak, her iki ortak da paranın her ay tam olarak nereye gittiğini görebilir.

Her iki ortak da çevrimiçi bankacılık aracılığıyla birbirlerinin faaliyetlerini kontrol edebilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Çoğu bekar kişi erkek arkadaşı veya kız arkadaşıyla ortak bir banka hesabı alamaz. Bu, yasal olmayan bir ortakla hesap açmak için tehlikeli olabilir, çünkü her iki tarafın rızası olmadığı sürece ortak bir banka hesabını kapatamazsınız. Evli insanlar yine de kişisel harcamaları için kendi bireysel hesaplarına sahip olabilirler. Sadece ne üzerinde anlaştıklarına bağlı.

“Evli” statüsüne sahip olmak size kredi alma konusunda daha iyi seçenekler sunabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

18. Daha İyi Kredi Kartları ve Krediler

Bazı kredi kartlarında ve kişisel kredilerde bazen bekar veya evli olup olmadığınızı soracaklarını fark etmiş olabilirsiniz. Borç verenler medeni durumu belirleyici bir faktör olarak kullanırlar çünkü evli insanların paralarından daha sorumlu olduklarına inanırlar. Ayrıca, borçlarından da yasal olarak sorumlu bir ortağı olduğunda, bir krediyi temerrüde düşme olasılığı daha düşüktür.

Kredi bilgileri: Shutterstock

Birçok kredi başvurusu medeni durumunuzu soracaktır. Bekarsanız, kredi puanınızı neredeyse mükemmel hale getirmek ve mümkün olduğunca çok para kazanmak için daha fazla sorumluluk taşırsınız. Kalifiye olmanız daha zor olacağından, finansal değerinizi başka şekillerde göstermeniz gerekir.

Bir eş güvenlerini aktarabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

17. Bir Güvenin Aktarılması

Bazı insanlar ebeveynleri tarafından finansal güvenlik sağlamanın bir yolu olarak kurulan bir güven fonuna sahiptir. Normalde, bu güven fonu bir evlilik sırasında faizden para kazansa bile korunur. Bununla birlikte, iki kişi evlendiğinde, bir kişi güveni eşine aktarmayı seçebilir. Ya da yokluğuna olan güveni kontrol etmek için birisine vekalet verebilirler.

Bir güven aktarma yeteneğine sahip olmak evde kullanışlı olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bu inanılmaz derecede faydalıdır, özellikle hayatlarında eşlerini mali durumlarını yönetmek için yardıma ihtiyaç duyduklarında bir zaman gelirse.

Evlendikten sonra evlat edinmek kolaylaşıyor. Kredi bilgileri: Shutterstock

16. Daha Düzgün Kabul Süreci

Evli çiftler için bile, özellikle başka bir ülkeden bir çocuğu evlat edinmeyi planlıyorsanız, evlat edinme süreci çok uzun ve pahalı bir çile olabilir. Evlat edinme ajansları arka plan kontrolleri, evde yapılan değerlendirmelerden geçecek ve ders almanızı gerektirecektir. Ayrıca çocuğun, ihtiyaçlarına en uygun ebeveynlerle eşleşme şansının en yüksek olduğu bir eve girmesini sağlarlar.

Evli çiftlerin bir çocuğu evlat edinmeleri daha kolay olacaktır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bekar insanlar çocukları evlat edinebilir ve bu süreçten geçen ebeveynlerin yaklaşık% 30’unu oluşturabilir. Ancak, bu değerlendirme sürecinde, bekar bir kişi veya evli olmayan biriyle birlikte yaşayan biri zaten evli olandan daha sert bir şekilde yargılanacaktır. Bir evlat edinme aracısı, bir çocuğa finansal olarak tek bir ebeveyn olarak bakabildiğinden ve yaşam tarzlarının ebeveynlik için uygun olduğundan emin olmak için gelecekteki ebeveynle birlikte oturacaktır.

Gazilerin eşleri askeri yardım almak için uygundur. Kredi bilgileri: Shutterstock

15. Emektar ve Askeri Yararlar

Eğer birisi gazi ise veya şu anda orduda görev yapıyorsa, sivillerin alamadığı bazı avantajlar elde eder. Bu, birçok büyük perakendecide kıdemli indirimlerin yanı sıra, sona erdikten uzun süre sonra kuponları kullanma yeteneğini de içerir.

Gaziler VA kredileri için başvurabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

Deneyimli olmak, artık ABD hükümetinden düşük faizli bir VA Kredisi için başvurabileceğiniz anlamına gelir. Evlendikten sonra, gazinin eşi artık aynı avantajların ve ayrıcalıkların tadını çıkarıyor. Çiftler peşinatlarından da tasarruf edebilir veya peşinat ödemeden potansiyel olarak ipotek alabilirler.

Evli çiftler bir aracın maliyetini paylaşabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

14. Maliyeti Paylaşma

Bir ilişkide çiftler büyük eşyaların maliyetini bölebilir ve evlilik gerekli değildir. Birlikte yaşayan insanlar bunu her zaman yaparlar. Bununla birlikte, insanlar genellikle bu daha büyük alışverişleri araba veya ev aletleri gibi evlilikten önce ayrı tutarlar.

Aletleri birlikte satın aldığınızda daha uygun fiyatlı. Kredi bilgileri: Shutterstock

Her iki kişinin de kendi evleri ve daireleri olabilir, bu da her şeyden ikisine sahip olmayı gerekli kılar. Evlendikten sonra, bu eşyaları bir araya getirmek ortak bir çaba haline gelir. İki kişinin bu büyük masraflar için ödeme yapması, her iki ortağın da finansal hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştırır.

Bu baba Aile Bakım İzninin avantajlarından yararlanabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

13. Aile Bakım İzni

Amerika Birleşik Devletleri’nde Aile ve Tıbbi İzin Yasası, belirli çalışanlara, hasta bir aile üyesine bakmak veya yeni bir çocukla eşlerine yardım etmek için yılda 12 haftaya kadar işten ayrılma hakkı verir. Bu ücretli bir izin değildir, ancak tıbbi bir acil durum için insanların kovulmayacağını garanti etmeye yardımcı olur.

Aile ve Tıbbi İzin Yasası ailelerin sevdiklerine bakmalarına yardımcı olur. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bu sadece evli çiftlere kadar uzanırdı. Örneğin, erkek arkadaşınız veya kız arkadaşınız çok hastaysa, FMLA’yı işten zaman ayırmak için kullanamazsınız. Her iki şekilde de ödeme almayacak olsanız da, hasta bir partnere bakmak için işlerini bırakmaları gerektiğini fark ederlerse, bu bir çift için büyük bir finansal zarar olabilir.

Emeklilik maaşı tipik olarak karı kocaya devredilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

12. Emeklilik Planı Ölen Eşin İşverenden Faydalanıyor

Bazı işverenler işçilerine emeklilik yardımı planı sunacaktır. Bu kişi vefat ettiğinde, eşi bu planın faydalanıcısı olur. Bununla birlikte, eğer her iki partner de asla evlenmemeyi seçtiyse, hayatta kalan eş, gittikten sonra sevdiklerinden bu faydaları asla alamaz.

Emekliliğinizi sevdiklerinizle tartışın. Kredi bilgileri: Shutterstock

Her iki ortak da sağlıklı olsa ve uzun süre yaşamayı planlıyor olsalar bile, çiftlerin son bir vasiyetname ve vasiyetname yazmaları önemlidir. Bu, diğer kişi öldükten sonra süreci daha pürüzsüz hale getirecektir.

Yükseköğretimde çalışan evli çiftler öğrenim indirimlerinden yararlanabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

11. Öğrenim Ücretleri ve Avantajları 

Bir eş, bir kolej veya üniversite için tam zamanlı çalışıyorsa, eşleri, derecelerini almayı seçerse, aile indirimi ücretinden yararlanmanın tadını çıkarabilir. Bu, birisinin yüksek öğrenimini tamamlamaya çalışıyorsa binlerce dolar tasarruf etmesine yardımcı olabilir.

Birçok çift, kendileri ve çocukları için öğrenci kredi borcu hakkında endişelenmelidir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Ve elbette, birlikte çocukları varsa, çocuklar ücretsiz bir kolej derecesi alabilirler ve öğrenci kredi borcu tarafından çok daha az yüklenirler.

Evlilik indirimleri olduğunu öğrenmek için şok olabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

10. Vergilerin Çift Olarak Dosyalanması Daha Hızlı ve Daha Ucuz

Çoğu çift için, ortaklaşa başvurmanın vergilerini bireyler olarak yapmaya kıyasla çok daha pürüzsüz bir süreç olduğunu keşfedecekler. Her kişi kendi vergisini vermek yerine, oturabilir ve birlikte yapabilir veya iki yerine tek bir dosyada muhasebeci çalışabilirler.

Evli çiftler para biriktirebilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

TurboTax’a göre , “Eşlerin sadece bir vergi beyannamesi vermeleri gerekiyorsa, en azından vergileri yapamayanlar için evrakları birleştirmenin daha az zaman alması ve hazırlanmasının maliyeti daha düşüktür.” Bazı durumlarda, vergi yazılımı, vergilerinizi hizmetleri aracılığıyla almanız için ücretlendirdikleri tutarda bile indirim yapabilir.

Evli insanlar randevu için daha az zaman harcayabilir ve iş hakkında daha fazla düşünebilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

9. Kariyere Konsantre Olmak İçin Daha Fazla Zaman

Bekar insanlar randevulara çıkmak, arkadaşlarla takılmak ve hala gençken hayatlarına odaklanmak için çok zaman harcarlar. Ama evlendikten sonra, tüm bunlar değişir. İnsanlar, gelecekleri için somut bir plan olduğunu bilerek, ilişkilerinde genellikle daha yerleşik ve rahat olurlar. Bu, birçok insanın kariyerlerine daha fazla zaman harcamaya konsantre olmaya başlaması için bir dönüm noktasıdır.

Evli insanlar daha çok geleceklerine odaklanma eğilimindedir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Elbette kariyeriniz konusunda ciddi olabilmek için evli olmak gerekli değildir. Birçok bekar insan, hedeflerine odaklanmak için erken yaşlardan itibaren bu zihniyete sahiptir. Bununla birlikte, bu tür bir sürüşe sahip insanları bulmak, zaten yerleşmiş olan insanlara kıyasla çok daha nadirdir.

Eşlerin yanlış bir ölüm davası açma hakkı vardır. Kredi bilgileri: Shutterstock

8. Yanlış Ölüm Davası Açma Hakkı

Gerçekten hiç kimsenin eşi adına yanlış bir ölüm davası açması gerekmeyeceğini umuyoruz. Ancak, normal bir ilişkide olmak yerine evli olmanın en büyük yararıdır.

Bazı dullar ve dullar tazminat davası açabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir kişinin veya şirketin ihmalinden kaynaklanan bir kaza sırasında kocanız veya karınız öldürülürse, davayı açmaya ve potansiyel olarak bundan para kazanmaya hak kazanırsınız. Ama eğer yasal olarak hiç evlenmediyseniz ve sadece erkek ve kız arkadaşsanız, yasanın gözleri sizi böyle bir ödeme almaya uygun görmeyebilir.

Mağdurların eşleri mali yardım alma hakkına sahiptir. Kredi bilgileri: Shutterstock

7. Suç Mağdurunun İyileşme Faydaları

Amerika Birleşik Devletleri’nde, suç mağdurları, bir suçun mağduru olmanın sonucu olarak gider yapmışlarsa mali yardım alabilmektedirler. Örneğin, eğer birisi soyulmuş ve hastaneye gitmek zorunda kalmışsa, bu tıbbi masrafları ücretsiz olarak ödeyebilir. Eşiniz bir suçun kurbanı olsaydı, hem kaybedilen malın maliyetini ya da olayla ilgili başka bir şeyi kurtarmanızdan faydalanırsınız.

Suç kurbanları ihtiyaç duydukları yardımı alabilmek için çok uğraşmak zorundalar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir eş, bir suçun kurbanı oldukları için öldürüldüğünde, karısı veya karısı da cenaze masrafları, gelir kaybı vb. İçin masraflarını ödemek üzere başvurabilir. Ne yazık ki, iki kişi düzenli bir ilişki içerisindeyse, erkek arkadaş veya kız arkadaşı bu tür yardımlar için başvuruda bulunamaz.

Çiftler evlendiklerinde borçlarını ikiye böldüler. Kredi bilgileri: Shutterstock

6. Paylaşılan Borç

Evliliğin finansal yönlerinden biri, her iki eşin de evlendikten sonra borçlarını paylaşmak zorunda olmasıdır. Bireysel duruma bağlı olarak, bu hem iyi bir şey hem de kötü bir şey olabilir. Evlilik gerçekleşmeden önce ne tür borçlar alınırsa alınsın tek sorumluluğu bireyseldir. Dolayısıyla, bir eşin borçsuz ve diğerinin 100.000 dolarlık öğrenci kredi borcu varsa, borçsuz eşin önceden var olan borcun ödenmesinden sorumlu değildir. Bu daha az borcu olan eş için harika bir haber. Bununla birlikte, birçok çift, diğerlerinin borçlarını fethetmelerine yardımcı olmaya karar verir, çünkü finansmanlarını ortak bir çaba olarak görürler.

Bazen borç paylaşımı evlilikte sorunlara neden olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Evlilik sırasında ortaya çıkan borçlar her iki tarafın da sorumluluğu haline gelir. Bu, özellikle her iki ortak çalışıyorsa ve borç para maliyetini ortadan ayırmaya istekliyse, belirli hedeflere ulaşmayı kolaylaştırabilir. En iyi senaryoda, her iki kişi de borçsuz olma hedefi ile bir araya gelmeye kararlı. Ancak, biri diğerinden daha fazla borçla gelirse, sorunlara neden olabilir.

Evli çiftler hanehalkı sorumluluklarını paylaşabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

5. Sorumlulukların Paylaşılması 

Kredi bilgileri: Shutterstock

Bir hane halkı işlettiğinizde endişelenecek çok şey var. Evcil hayvan ve çocuk bakımı, işe ve okula gidip gelme, ev işleri, finans, bakkal alışverişi ve ev onarımları arasında, yapılması gereken şeylerin hiç bitmeyen bir listesi vardır. Bekarsanız, bunların hepsini halletmek için yardım almanız gerekebilir.

İnsanların yoğun yaşamlarında çok şey oluyor. Ancak bir ev hanımı (veya evde kalma kocası) diğer tüm eşler işteyken genellikle tüm bu sorumlulukları yerine getirir. Bu işin evde kalan eş tarafından yapılmasının değeri, hane halkının ne kadar sorunsuz çalıştığı için inanılmaz derecede değerlidir. İşlerinin değeri tipik olarak on binlerce dolar değerinde.

Evli çiftler vatandaşlık kazanmanın avantajlarından yararlanabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

4. Göçmenlik ve İkamet Yardımı

Bir eş Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmadığında evlenmek için büyük bir mali güç var. Yabancı bir kişi bir Amerikalı ile evlendiğinde, bu onları otomatik olarak vatandaş yapmaz. Yabancı doğumlu eş yeşil kart alacak ve Amerikalı eş vatandaşlıklarını alabilmeleri için dilekçe vermelidir.

Yabancı bir eş evlilikten sonra Amerikan vatandaşı olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Amerikan vatandaşlığını kazanmak için hala testler yapmak zorundalar ve bu yıllar süren bir süreç. Yabancıların Amerikan vatandaşlığına kabul edilebilmesi için çiftlerin en az üç yıl evli olmaları gerekir. Ancak, evlenmeden vatandaş ya da daimi ikamet etmeye çalışmakla karşılaştırıldığında çok daha kolay (ve daha az pahalı). Bekarlar en az beş yıl boyunca daimi ikamet etmeli ve ülkede sürekli yaşadıklarını kanıtlamalıdır.

Boşanmalar asla kolay değildir, ancak mülk genellikle bölünür. Kredi bilgileri: Shutterstock

3. Boşanmada Mülk Payı

Çoğu boşanmada, mallar devlet yasalarına bağlı olarak ayrıldıktan sonra çiftler arasında 50/50 oranında bölünür. Bölünmeye uygun varlıklar, evlilik süresince kazanılan gelir ve satın alınan mülkten gelir. Evlenmeden önce kazanılan her şey sadece bireyin malıdır. Bu, daha az para kazanan ortak için finansal bir fayda olabilir ve daha fazla para kazanan kişiye ciddi zarar verebilir.

Çoğu çift boşanma sırasında mallarını ayırır. Kredi bilgileri: Shutterstock

Tabii ki, normal bir ilişkide, her iki taraf da varlıkları bölme konusunda endişelenmeden ayrılır. Bu, birçok insanın evlenmemeyi seçmesinin büyük bir nedeni olabilir. Daha fazlasını yapan bir ortak olursanız ve bu sizi ilgilendirirse, evlenmeden önce bir evlilik öncesi anlaşma imzalamayı düşünün.

Eşler genellikle boşanmadan sonra nafaka alırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

2. Nafaka ve Nafaka

Biyolojik babaların evli olsun ya da olmasın nafaka ödemeleri beklenmektedir. Yasal olarak evlenip boşanmadıkça kadınlar nafaka almazlar. Kimseye boşanmak istemiyoruz, ancak gerçekleşmesi durumunda, nafaka alan eş için finansal bir faydadır.

Tipik olarak çocuklar babalarından nafaka alırlar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Çoğu durumda nafaka alan kişi eş olacaktır. Ancak kocaların eşlerinden nafaka aldıkları birkaç seçkin vaka vardır. Boşanma sırasında hangi eşin daha fazla para kazandığına bağlıdır. Her iki eş de bir evlilik öncesi anlaşma imzalarsa, her iki eşin de hiçbir tarafın diğerine nafaka ödemediği temiz bir mola istemesi durumunda bu önceden ayarlanacaktır.

Evli çiftler güvenlik duygusunun tadını çıkarabilirler. Kredi bilgileri: Shutterstock

1. Genel Güvenlik Anlayışı

Son ve kesinlikle en önemlisi, evlenmenin hem insanlara hem duygusal hem de finansal anlamda belirli bir güvenlik hissi vermesidir. Düzenli bir ilişkide, ikisini birbirine bağlamaya zorlayan yasal bir sözleşme yoktur. Yani birbirinizi ne kadar derinden sevebilir ve güvenirseniz sevin, her zaman istedikleri zaman bilgi bırakmakta özgürdürler.

Evlilik insanların geleceklerinde kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Evlilik sertifikanız olduğunda, bu ikinizin de çok kararlı olduğunuzu ve birbirinden ayrılmanın inanılmaz zor bir çaba olacağının bir işaretidir. Çoğu insan, hayatının geri kalanını geçirmek istedikleri kişiyi bulduklarını bilerek evlendikten sonra rahatlama eğilimindedir.


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evlenmenin Ekonomisi ve Getirdikleri için yorumda bulun

    Evlenmenin Ekonomisi ve Getirdikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evlenmenin Ekonomisi ve Getirdikleri için ilk yorumu yapabilirsin.