En İyi Hapishane Dizisi: Oz

Bu yazımızda izleyenlerin çoğu tarafından en iyi hapishane dizisi olarak gösterilen OZ dizisi hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu yazımızda sizlerle büyük kitleler tarafından gelmiş geçmiş en iyi hapishane dizisi olarak kabul edilen Oz dizisini, dizinin konusunu ve dikkat çeken karakterlerini paylaşacağız. OZ, HBO kanalında 1997 yılında çekimine başlanmış ve 2003 yılına kadar çekilmiş hapishane dizilerinin en iyisidir.

En İyi Hapishane Dizisi: OZ

Toplamda 6 sezon süren OZ’un 56 bölümü bulunmaktadır. 55 dakika uzunluğunda bölümlere sahip olan OZ konu olarak Oswald State Correctional Facility adlı bir Amerikan hapishanesinde yaşananları bütün çıplaklığı ile konu alıyor. Neo Nazilerin, Amerikalıların, motorcuların, Afrika kökenli  Sicilya mafyasının, Müslümanların, İrlandalıların, Latinlerin ve diğerlerinin yaşadıklarını bütün çıplaklığı ile anlatan bu dizi bu sebep ile en iyi hapishane dizisi olarak görülmektedir.

OZ’un Dikkat Çeken Karakterleri

1- Vern Schillinger

Aşırı ırkçı düşünceleri olan ve Nazi olarak bilinen Vern Schillinger, uyuşturucu ve saf ırk olmayan herkesten nefret ediyor. Dizide oda arkadaşı Tobias Beecher’a defalarca tecavüz etmiş olmasına rağmen kendisi ayrıca son derece homofobik bir insandır.

2- Ryan O’Reily

Ryan O’Reily 2 kez kasıtsız adam öldürmek, 5 kez huzur bozucu davranışta bulunmak, mülke zarar, silah bulundurma ve şartlı tahliye hakkını bozmaktan suçlu bulunmuştur. İrlandalılardan olsa bile menfaati için herkesle birlikte çalışabilir. En değer verdiği kişi akli dengesi yerinde olmayan kardeşidir. Ve kardeşi de OZ hapishanesine düşmektedir.

3- Miguel Alvarez

Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız son karakter ise Miguel Alvarez. Latin bir karakter olan Alvarez’in babası ve dedesi de OZ’da müebbet hapistedir. Latin mahallerinde fakirliği tadan Alvares OZ’da hayatta kalmak için yapması gereken her şeyi yapmaktadır.

 

 


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Hapishane Dizisi: Oz için yorumda bulun

    En İyi Hapishane Dizisi: Oz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Hapishane Dizisi: Oz için ilk yorumu yapabilirsin.