En İyi Fransız Animasyon Filmleri

Bu yazımızda animasyon film sektörünün en önemli ülkelerinden olan Fransa'ya ait en iyi 5 animasyon filmini sizler için sıraladık.

ABD merkezli animasyon filmlerini sevmeyen insanları için Avrupa’nın animasyon filmlerini üreten ülke olan Fransa’da üretilen en iyi 5 Fransız animasyon filmini sizler için sıraladık.

En İyi 5 Fransız Animasyon Filmi

1- J’ai perdu mon corps

Bu animasyon filminde bedeninden ayrılmış bir elin, mahsur kaldığı laboratuvardan kaçarak bedenini bulması anlatılıyor. J’ai perdu mon corps filminde el, dizinin ana karakteri naoufel’in çocukluğu ve naoufel’in yetişkinliği olmak üzere üç kısım birbirine paralel bir şekilde ilerliyor.

2- Le Tableau

Le Tableau filminin konusuna baktığımızda portrelerini bitirmeden giden bir ressamın bitirilmişler, yarımlar ve eskizler diye üç sınıfa ayrılarak yaşayan portrelerin hikayesi anlatılıyor.

3- Ernest et Celestine

Listemizin üçüncü sırasında ise türkçe dublajlı olarak izlenmemesi gereken bir Fransız animasyon filmi bulunuyor. Ernest et Celestine filminde ayı düşmanlığı ile yetiştirilmiş Celestine ve Celestine dışarı ilk çıktığı anda onu yemeye çalışan Ernest’in hikâyesini anlatıyor.

4- Louise en Hiver

Listemizin 2. sırasında yer alan filmin yönetmeni tarafından yönetilen Louise en Hiver’ın konusu ise son ulaşım aracını kaçıran bir kadının hikayesi.

5- L’illusionniste

Listemizin son Fransız animasyon filmi ise, ününü kaybetmemeye çalışan bir sihirbazın Fransa’dan İskoçya’ya taşınmasını ve orada yaşamaya başlamasını konu alıyor.


Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Fransız Animasyon Filmleri için yorumda bulun

    En İyi Fransız Animasyon Filmleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Fransız Animasyon Filmleri için ilk yorumu yapabilirsin.