Ekstra Para Tasarrufu İçin Etkili yollar

Kanepe yastıklarınıza değişim için bakmak bitti. Cebinizde biraz ekstra para vermek için bir yan acele edinme veya geçici bir konser alma zamanı. Fantastik çevrimiçi dünya size şimdiye kadar olduğundan daha fazla para kazanmanın daha yaratıcı yollarını sunuyor. 

Hızlı para kazanmak için bu yenilikçi yollardan birini kullanmak, yılın belirli zamanlarında sadece cebinizde biraz ekstra para vermekle kalmaz, aynı zamanda tasarruflarınızı da sağlar. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yan acele evden çalışma pozisyonuna bile dönüştürebilirsiniz.

Ne araştırmak istediğiniz önemli değil, bir Qmee sonucu size nakit ödül verecektir. Pixabay.

30. Qmee ile İnterneti Arayın

Qmee, anketler yaparak, arama yaparak ve alışveriş yaparak sanal bir kumbarada tasarruf etmenizi sağlayan çevrimiçi bir para üreticisidir. Bekle – sadece “alışveriş” i okudun mu? Evet yaptın. Qmee ile başlamak için yapmanız gereken tek şey web sitelerine gitmek ve kaydolmak. Ayrıca hesabınızı PayPal hesabınıza bağlamanız gerekir.

Qmee ile arama başına kazanabileceğiniz para, bir nikelden tıklama başına bir dolara kadar değişir. Hatırlamanız gereken faktörlerden biri, her arama için bir ödeme almayacağınızdır. Qmee’nin biraz para görebilmeniz için reklamlarla bir ilişkisi olması gerekir. 

Airbnbs, tutarlı para kazanmanın popüler bir yoludur. Pixabay.

29. Airbnb Kiralama

Kiralama biraz ekstra para almak için başka bir mükemmel yoldur. Son birkaç yıldır insanlar Airbnb’ye tatildeyken veya işteyken otellerde kalmak için kiraladılar. Airbnb, bir bodrum katı dairesi, oda veya evinizi bir süre için kiralamanıza izin verir. 

Airbnb’de yer almanın en güvenli yolu Airbnb web sitesine bağlanmaktır. Koruma, sigorta sunuyorlar. Sitede kalacak bir yer arayan kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Her zaman birkaç risk olsa da, aylık olarak nakit kazanmak için harika bir yoldur.

Bulunduğunuz yere ve odanıza bağlı olarak, her ay evinizde bir oda kiralayarak yüzlerce dolar kazanabilirsiniz. Pixabay.

28. Gayrimenkul Yatırımına Girin

Çoğu kişi, evinizi kiralamak veya kiralık mülk satın almak için emlakçı olmanız gerektiğini düşünmektedir. Deneyim size yardımcı olacak olsa da, tüm devlet gereksinimlerinize uyduğunuz sürece herkes evlerinde oda kiralayabilir. Ayrıca “git” tuşuna basmadan önce her şeyi düşündüğünüzden emin olmak için kiralama konusunda araştırma yapmanız gerekir. 

Evinizde bir oda kiralamak size her ay ekstra para verecektir. Ayrıca bir daire oluşturmak için bodrumunuzda tadilat yapabilirsiniz. Böylece siz ve kiracılarınız gizlilik hakkına sahip olacaksınız. 

Eski oyunlarınızı satmak, para kazanmak için harika bir yoldur. Pixabay.

27. Amazon’da Eski Oyunlar ve Kitaplar Sat

Artık oynamadığınız eski bir oyun sisteminiz var mı? Sadece toz toplayan çeşitli kitaplar var mı? Öyleyse, Amazon’da bir satıcının profili yapmayı düşünmelisiniz. Kaydolmak nispeten kolaydır. İnsanların istediği şeyleri de inanılmaz, özellikle de kaliteli olduklarında. 

Satıcınızın hesabındaki sonuç, müşteri hakkında düşünmek istemenizdir. Sattığınız ürün hakkında dürüst olursanız yardımcı olur. Aşınma ve yıpranma belirtileri varsa, onlara bildirin. Amazon’da iyi para kazanmak için iyi yorumlar kazanırsanız en iyisi olurdu.

Bir kerelik ödeme yapabilir veya serbest yazar olarak telif hakkı alabilirsiniz. Pixabay.

26. Serbest Yazar Olun

Birçok insan üzerinde hiç yazmadıkları isimleriyle kitaplar satıyor. Bu fikir, hayalet yazarı olmayı kabul eden serbest yazar yazmasıdır.  Hayalet yazarlar genellikle çalışmaları için telif ücreti almazken, onlara iyi bir maaş ödemesi verebilecek bir kerelik ödeme alırlar.

Aslında, birçok serbest yazar, serbest yazma yan telaşlarına başladıktan birkaç ay sonra tam zamanlı olarak evden çalışmaya başlar. Tabii ki, bir hayalet yazar olmanıza gerek yok. Amazon’da satmak için boş zamanınızı kendi e-kitaplarınızı yazarak geçirebilirsiniz.

Yeteneğinizi öğreterek veya çevrimiçi bir öğretmen olarak diğerlerine yardım edin. Pixabay.

25. Çevrimiçi Öğretmen veya Öğretmen Olun

İnsanların yararlı bulacağı bir derece veya beceriye sahip olun, öğretin. Diğer kişilere set becerilerinizi öğreterek hizmetlerinizi satabileceğiniz kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir yazı koçu olabilir veya başkalarının bir zanaat öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Birçok anne-baba, ilk veya lise öğrencilerine haftada birkaç gece özel ders verecek birini arıyor. Ebeveynler çevrimiçi derslere izin vermeye istekli oldukları ve çocuklarına yardım edebileceğiniz sürece, gitmeye hazırsınız. 

Kişisel antrenör olmak size fazladan nakit para verebilir ve birisinin fiziksel olarak formda kalmasına yardımcı olabilir. Pixabay.

24. Kişisel Antrenör Olun

Kondisyon içindeyseniz ve insanların fiziksel olarak formda kaldıklarından emin olmalarına yardımcı olmak istiyorsanız, kişisel bir antrenör olmaya bakmanız gerekir. Biriyle çalışabilir ve onlarla bir program ayarlayabilirsiniz. Lütfen hedeflerinize ulaştıklarından emin olmak için müşterilerinizle birlikte çalışın. 

İnsanlara fiziksel uygunluklarında yardımcı olmanın yanı sıra, onlara beslenme konusunda da yardımcı olabilirsiniz. Onlarla yerel bir spor salonunda buluşabilir, her zaman önce spor salonunun onayını alabilir veya kendi ev işinizi kurabilirsiniz. FitnessTrainer gibi yeni işletmelerinizin reklamını yapmanıza olanak tanıyan web siteleri de vardır. 

Garaj satışları ve bit pazarları, ücretsiz bulduğunuz veya artık ihtiyacınız olmayan ürünlerden para kazanmanın hızlı bir yoludur. Pixabay.

23. Çevrimiçi Olarak Bulunan Ücretsiz Öğeleri Satın

Para kazanmanın en kolay yollarından biri, Craigslist gibi belirli web sitelerinde ücretsiz olan öğeleri bulmak, sonra arkanı dönüp ürünü kâr için satmaktır. Doğru şeyi alamayacağınız zamanlar var, ancak para israfı konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü makale size herhangi bir maliyet getirmedi. 

Arkanı dönüp tekrar Craigslist’e satmana gerek yok. Amazon, garaj satışları veya bit pazarları gibi satış yapmak için başka yollara bakabilirsiniz. Ücretsiz öğelerin zaman ayırmaya değmeyeceğini hissedebilirsiniz, çünkü insanlar onları veriyorsa, yanlış bir şey olduğu anlamına gelir. Bu durum her zaman böyle değildir. Bazen insanlar hızla hareket etmeli ve en kısa sürede eşyalardan kurtulmak isterler. 

Biraz ekstra para kazanmak için boş zamanlarınızı çevrimiçi anketlere katılın. Pixabay.

22. Çevrimiçi Anketler

Bir aldatmaca katılmamaya dikkat etmeniz gerekirken, ama harika bir yol evde oturup çevrimiçi anketler almaktır. Yoğun bir günün ardından bir fincan sıcak kakao, dizüstü bilgisayarınız ve biraz ekstra para kazanmak için çevrimiçi anketlerin bir listesi ile yoğun bir günün ardından bir battaniyenin altında kıvrıldığınızı hayal edin. 

Çoğu çevrimiçi anket, yeni ürünlerini test etmenizi sağlayan araştırma şirketlerinden gelecek. Doldurmanız sadece birkaç dakikanızı alacak olan anket başına 5 ABD dolarına kadar almak kolaydır. En iyi çevrimiçi anket sitelerinden bazıları Opinion Outpost, Valued Opinions, Survey Junkie, YouGov ve SurveyBonds. 

Her ay belirli bir gelir için yarış arabaları gibi arabanızla reklam verin. Pixabay.

21. Aracınızla Reklam Verin 

Aracınızda reklam yayınlamak sakıncası yoksa, Carvertise gibi platformlara bakmak isteyebilirsiniz. Bu, sizi aracınızdaki ürün veya hizmetlerinin reklamını yapmak için ödeme yapmak isteyen şirketlere ve markalara bağlayan bir web sitesidir. Başka bir deyişle, arabanız hareketli bir reklam panosu haline gelir. 

Bu yan acele, şirketten alacağınız her ay size belirli bir miktar para verecektir. Daha yeni bir araca ve temiz bir sürüş kaydına sahip olmanız gerekirken, aracınıza reklam almak için başka bir şey ödemeniz gerekmez. 

Ücretsiz gecenizde yemek teslim ederken ipuçlarından ekstra para kazanın. Pixabay.

20. Yemekleri Teslim Edin

Birçok şirket, evinize teslim edilmeyen restoranlardan yiyecek getirme vagonuna girmeye başlıyor. Ayrıca Postmates veya GrubHub gibi yiyecekleri onlara teslim etmek isteyen insanlara bağlayacak birçok uygulama da var. 

Yapmanız gereken tek şey bir uygulamaya katılmak, programınızı oluşturmak ve birine yemek getirerek ve bahşiş almak için ekstra para kazanma fırsatı elde etmek için güvenilir bir arabaya sahip olmaktır. Bu ipuçlarını kullanarak daha fazla para görebilirsiniz, ancak hemen kullanabilirsiniz nakit.

Komşularınıza bahçelerinde yardımcı olarak biraz ekstra para ve güneş alın. Pixabay.

19. Birinin Bahçeye Girmesine Yardım Edin 

 Yeşil bir baş parmağınız var mı ve bahçecilik konusunda asla yeterli zamanınız yok mu? Birçok kişi yeteneklerinizi çevrimiçi ve yerel olarak kullanabilir. Yanlarında olsanız da insanların kendi bahçelerini kurmalarına yardımcı olun veya bahçelerini nasıl yetiştirecekleri konusunda talimat verin. 

Ayrıca bahçecilik sevginizi bir adım öteye taşıyabilir ve insanların en sevdikleri sebzeleri veya çiçekleri yetiştirmek için bir araya gelip kar elde etmek için bir araya geldikleri bir topluluk bahçesi oluşturabilirsiniz. Sizin için diğer seçenekler, müşterilerin haftalar çekmesine, dekor dikmesine ve hatta küçük bir yan işletmeye başlamasına yardımcı oluyor. 

Temizlerken ve para kazanırken paspası bir mikrofona çevirin ve biraz şarkı söyleyerek eğlenin. Pixabay.

18. Temiz Evler

Kendi evinizi temizlemeyi sevmeyebilirsiniz, ancak başka birinin evlerini temiz tutmasına yardımcı olmak için ödeme almaya başladığınızda, evi temizlemeye daha kararlı hale gelirsiniz. Ev temizliği işlerini sosyal medyaya başvurmaktan ya da şehrinizin çevresinde yayınladığınız bir uçuş yaratmaktan çeşitli şekillerde alabilirsiniz. 

Yapmayacağınız belirli görevler varsa, bu konuda dürüst olmak istersiniz. Ancak, çoğu görevi yerine getirmek istiyorsanız ve işiniz yüksek kalitede ise, talep edilen yüksek bir iş olduğu için saatte 20 dolardan fazla kazanabilirsiniz. En iyisini verirseniz ve işin tadını çıkarırsanız, bu işi daha uzun vadeli hale getirebilir veya kendi ev temizlik işinizi başlatabilirsiniz.

Artık ihtiyacınız olmayan eşyaları satmak evinizde yer açacak ve size ekstra para kazandıracaktır. Pixabay.

17. Kıyafetlerinizi Çevrimiçi Satın

Sosyal medyanın bir avantajı, depolama alanınızda biriken bazı öğelerden kurtulmak ve biraz ekstra para kazanmak için yerel alım ve satım gruplarına katılabilmenizdir. Kaliteli oldukları sürece, ödediğinizin yarısı için kıyafetleri hızlı bir şekilde çevrimiçi satabilirsiniz. 

İnsanlar her zaman iyi bir anlaşma arıyor, bu yüzden en iyi parayı kazanmak için, kaliteli ürünler satmak ve mağazalarda ne kadar gittiklerini bilmek istiyorsunuz. Eşyalarınızı daha düşük bir fiyata satın alabileceklerini kanıtlayarak, nakitlerini bir mağaza yerine alacaksınız. 

Yeterli indirmeler alırsanız binlerce peni değerinde de olabilirler. Pixabay.

16. Fotoğraflarınızı Satın

Serbest çalışmaya katılmanın birkaç yolu vardır ve bir tanesi fotoğrafçınızı satmaktır, özellikle de bu alana dalmak veya harika bir resme göz atmak istiyorsanız. Neyse ki, internet ile, fotoğraflarınızı yerel bir alışveriş merkezinde satmak için bir kabin kurabilirsiniz. 

İStock, Shutterstock ve Adobe gibi birçok stok fotoğraf sitesi, fotoğraflarınızı satmanıza izin verir. Resminizden her indirmenin bir yüzdesini alacaksınız. Özellikle bir hayran kitlesi kazanmaya başladığınızda, kendi web sitenizi de başlatabilirsiniz. 

Organize etmeyi seviyorsanız ve bunun için bir yeteneğiniz varsa, insanlara evlerini nasıl daha iyi organize edebileceklerini göstererek ekstra para kazanabilirsiniz. Joy Home Düzenleme.

15. İnsanların Evlerini Düzenlemelerine Yardımcı Olun

Ev organizasyonu size para kazandırabilecek bir şey gibi görünmüyor, ancak Netflix’in Marie Kondo ile yaptığı Tidying Up dizisi sayesinde yapabilirsiniz. Tabii ki, organize bir insan olmak ve ayrıntılara dikkat etmek isteyeceksiniz. İnsanlara, evlerindeki birkaç değişiklikle hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceklerini söylemekte rahat olmak isteyeceksiniz. 

Bu, bölgenizde bulacağınız bir iş gibi görünmüyorsa, umudunuzu kaybetmeyin. Care.com gibi web sitelerinin bölgenizdeki ev organizatörü işlerini bulabileceğiniz bir yeri vardır. İnsanların evlerini düzenlemelerine yardımcı olmak için seyahat etmenizi ödeyecek bir şirkete de bakabilirsiniz. 

Köpek yürüyüşü size biraz para kazandırabilir ve size yakın bir arkadaş verebilir. Pixabay.

14. Çevrenizdeki Yürüyüş Köpekler

Hayvanları seviyorsanız, onlarla her zaman birkaç ekstra para için zaman geçirebilirsiniz. Biraz ekstra para almanın en iyi yollarından biri köpek gezdiricisi olmaktır. Çoğu insan gün içinde biraz egzersiz yapmak için poşlarını kimin alacağı konusunda endişelenir ve bu onların köpek almasına hayır demelerine neden olabilir. 

Tek yapmanız gereken bilgilerinizi bölgenize göndermek veya Wag! veya Rover.com. İnsanların size ne zaman güvenebileceklerini bildirmek için programınızı güncel tutun. Bazı insanlar sizden bir süre daha oturmanızı isteyebilir, bu da size daha fazla para verecektir. 

Birinin evini ve evcil hayvanlarını ekstra para için yanlarına alamayacaklarını izleyin. Pixabay.

13. Tatil insanlar için ev oturmak 

İnsanlar uzaktayken evlerine ne olacağından daima endişe duyarlar. Postalarını durdurmak ve kışın borularının donmayacağından emin olmak gibi tüm gerekli önlemleri alsalar bile, bir şey olabilir ve kimse eve gelene kadar bilemez. 

Her yıl aylarca evlerinden ayrılan insanlar için, evlerini ve herhangi bir hayvanı uzakta bulundukları süre boyunca izleyecek birini bulmaları gerekiyor. Evde kalırken, hayvanları beslemek ve haftada birkaç kez evlerini kontrol etmek için ödeme alırsınız. 

Saha Temsilcisi size ev işleri için ödeme yapar. Cnet.

12. Saha Ajansının Dünyasına Bakın

Hayır, FBI değil. Saha ajanı, Saha Temsilcisi uygulamasını indiren ve bölgelerinde çalışan ve sakinlere çeşitli görevlerde yardımcı olan kişidir. Örneğin, bir mağazanın en düşük fiyata sahip olduğundan emin olmak için yerel mağazalardaki fiyatları karşılaştırmak. Kendinizi bir topluluk programının bir parçası olarak anketler yaparken veya yaşlılar için yaprakları tırmıklarken bulabilirsiniz. 

Seçtiğiniz her görev için ödeme alırsınız. Bu kavram, bir gün bir göreve odaklanmak için çok meşgulseniz, mevcut işlere bakmak konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Kaç görevi ve ne zaman üstleneceğiniz konusunda tam özgürlüğe sahipsiniz.  

Kan veya plazma bağışlamak, düşükken size fazladan nakit verebilir. Pixabay.

11. Kan Veya Plazma Verme

Biraz araştırma yapmanız ve plazma bağışlama konusunda devletinizin minimum gereksinimlerinin ne olduğunu öğrenmeniz gerekse de, bu ekstra paraya ihtiyacınız olduğunda birkaç dolar kazanmanın mükemmel bir yoludur. Bağışladığınız plazma, lösemi gibi bağışıklık bozuklukları ile mücadele eden insanlara yardımcı olacaktır. 

Kan bağışı, insanlara da yardım ettiğinden emin olabilir, ancak herkes kan için ödeme yapmaz. Nadir bir kan grubunuz varsa, kan bağışı başına size 20 ila 50 dolar ödemek isteyen bir şirket bulmak için daha kolay bir zamanınız olacaktır. 

Yerel tasarruf mağazanız vintage kıyafetleriniz için size ödeme yapabilir. Pixabay.

10. Vintage Giyim Satmak

Elbette, vintage kıyafetlerinize sahip olmak güzel olabilir, ama sadece tavanınızda toz topluyorlar mı? Vintage kıyafetleriniz depoda oturuyorsa, eşyaları ekstra para karşılığında satmayı düşünmenin zamanı geldi. Birçok kişi eski kıyafetleri giymeyi, kullanmayı veya toplamayı sever ve bu ürünler için iyi ödeme yapmaya isteklidir. 

Bir alıcı için sosyal medyaya bakmak dışında, alıcıları bildikleri veya eşyaları kendileri satın almaya istekli oldukları için antika dükkanlarına veya tasarruf mağazalarına bakabilirsiniz. Ayrıca, birkaç on yıl önce (1990’ları da içeren) modası geçmiş başka hamile kıyafetleri veya kıyafetleri arayabilirsiniz.

Gizli alışveriş, anlayışınız için size büyük avantajlar ve ödeme sağlar. Pixabay.

9. Gizli Müşteri Olun

Ayrıntılara dikkat edebilir, müşteri hizmetlerini anlayabilir, iyi bir üyeye sahip olabilir ve deneyiminizi doğru bir şekilde raporlayabiliyorsanız, gizli bir müşteri olmaya bakmalısınız. Bu bir efsane değildir; farklı mağazalara gizli gitmek ve alışveriş için size ödeme yapacak birçok şirket vardır. 

Sadece alışveriş yapmak için para almakla kalmaz, aynı zamanda seyahat için size ödeme yapar ve ücretsiz yemekler verir. Bu avantajlar için yapmanız gereken tek şey, şirketlere mağaza ve deneyiminiz hakkında fikir vermektir. 

Birinin arabasını temizleyerek para kazanın, böylece yepyeni görünüyor. Pixabay.

8. Araba Detaylandırma içine bakmak 

İnsanlar arabalarının içte ve dışta güzel görünmesini istiyorlar. Ne yazık ki, araçlarını araçlarının içini de temizleyecek bir araba yıkamasına götürmek pahalıdır ve çalışanlar genellikle hızlı bir şekilde temizler, bu da arabanın içeride en iyi görünmesini sağlamaz. Otomatik detaylandırmaya bakın ve bunun ilginizi çekecek bir şey olup olmadığını görün. 

Garajınız gibi birinin evinin karını temizlemek için çalışabileceğiniz bir ev mağazası kurun. Komşularınıza ilk müşterileriniz olup olmayacağını ve indirim için inceleme yapmaya istekli olup olmadığını sorun. Ayrıca işletmelerde yerel olarak yayınlamak için el ilanları yapabilir ve hizmetleriniz için bir sosyal medya hesabı oluşturabilirsiniz. 

Birisinin tatil için evlerini dekore etmesine yardımcı olmak için ödeme alın. Pixabay.

7. Tatil İçin Ev Dekorasyonu 

Noel, Şükran Günü veya Dört Temmuz olsun, çoğu insanın tatillerde genellikle biraz ekstra paraya ihtiyacı vardır. Orada olan en yeni yan hustles biri biri gidip tatil için başka birinin evini dekore sağlar. Bazı insanlar dekorasyon için daha fazla gözü olan birisini isterken, diğerleri kendi evlerini dekore edemezler. 

Durum ne olursa olsun, yerel olan ve tatil için bir ev dekoratörü arayan kişileri bulmaya yardımcı olmak için sosyal medyayı kullanabilirsiniz. Tüm dekorasyonları tedarik etmeye ve bu özel iş için size ödeme yapmaya istekliler. Olağanüstü bir iş çıkarırsanız, yıl boyunca onlara yardım etmenizi isteyebilirler, bu da uzun vadeli bir müşteri sahibi olmanıza ve itibar kazanmanıza olanak tanır. 

Biraz nakit kazanmak için imzasız grupların yorumlarını yazın. Pixabay.

6. İmzasız Gruplardan Müzikleri İncelemek İçin Ücret Alın

Gün boyu müzik dinlemek isteyen biriyseniz, Slicethepie.com’da bir konser almak sizin için bir iştir. Bir plak şirketi tarafından imzalanmamış grupları dinleyerek ekstra para kazanın. 

İşiniz bu grupları müziklerinin kalitesine göre gözden geçirmektir. İncelemeleriniz size ödenirken, ödeme alabilmek için kaliteli incelemeler de vermeniz gerekir. Bu fikir, iyi bir miktar para kazanmanın biraz zaman alabileceği anlamına gelir, ancak bir kez bir üne sahip olduğunuzda, paranın yolunuza çıktığını göreceksiniz.

Doğrudan Paypal’ınıza gönderilen ekstra para için web sitelerinde ve uygulamalarda kaliteli incelemeler yapın. Pixabay.

5. Uygulamaları ve Web Sitelerini Gözden Geçirin

Tıpkı bir grubu para için inceleyebileceğiniz gibi, web sitelerini ve uygulamaları nakit olarak da inceleyebilirsiniz. UserTesting.com gibi kaynaklar size her türlü uygulamayı ve web sitesini incelemeniz için ödeme yapar. Ayrılmanız gereken her inceleme yaklaşık 20 dakika sürecek ve size 10 ABD doları tutarında sabit bir ücret verecektir. 

Web sitelerini incelemeye dahil olmak kolaydır. Tek yapmanız gereken UserTesting.com adresine gidip kaydolmak. PayPal hesabınızı UserTesting hesabınıza bağlamanız gerekir, böylece ödemelerinizi güvenli bir şekilde alabilirsiniz. 

Disney Vault filmlerinin ekstra kopyalarını satın alın ve kasaya geri döndüklerinde bunları satın. Çizgi Film.

4. Amazon’da Disney Kasası Ürünleri Sat

Disney Kasası’nı duydunuz. Burası Disney’in Küçük Denizkızı ve Aslan Kral gibi en sevilen klasiklerinden bazılarını sakladığı yerdir. Her 8-10 yılda bir, Disney bu filmleri kısa bir süre için yayınlar. Bu olduğunda, ancak klasiklerin birkaç kopyası ve sonra dönüp Amazon’da sat. 

Bunun işe yarayacağını düşünmüyor musunuz? Disney, Beauty ve Beast’i kasadan çıkardıktan sonra, film kasaya geri döndüğünde Amazon’da 70 dolardan fazla satmaya başladı. Filmi sadece Disney Blu-ray’de yayınladığında 25 $ karşılığında satın almanız gerekiyordu.  

Boş zamanlarınızda bebek bakıcılığı ile ekstra para kazanın. Pixabay.

3. Bebek Bakımı 

Bebek bakımı gençler için bir iş gibi görünebilir, ancak özellikle size ne kadar ödeyeceğini meşgul profesyoneller için ekstra para kazanmak için harika bir yoldur. Bir bebek bakıcısı bulmakta zorlanıyorsanız, tam zamanlı çalışan ve beş yaşın altındaki çocukları olan ebeveynleri arayın. Muhtemelen, bu ebeveynler en son ne zaman bir gece eğlenebileceklerini hatırlamayacaklardır. 

Her zaman yerel olarak bebek bakımı hizmetleri broşürünü şehirdeki bülten panolarına gönderebilirsiniz, ancak daha iyi bir fikir Care.com gibi web sitelerine bakmaktır. Bu web siteleri, bebek bakımı deneyiminiz varsa ve potansiyel müşterilere hemen kullanılabilirliğinizi vermek istiyorsanız harikadır. 

Yerel olarak veya telefonunuzu bir şirkete göndererek geri dönüşüm gerektiğinde size ekstra para verebilir. Pixabay.

2. Eski Cep Telefonlarınızı Geri Dönüşüm

Geri dönüşüme başladığınızda sadece para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda çevreye de yardımcı olabilirsiniz. İnsanlar geri dönüşüm paralarını biriktirerek bir evde, yeni bir arabada veya hatta düğünlerinde bir peşinat ödedi. 

Birçok şirket, eski cep telefonlarınızı veya kullanmadığınız veya artık çalışmayan diğer cihazlarınızı gönderdiğinizde size para verecektir. İncelenecek bazı şirketler O2 Geri Dönüşüm, Mazuma, EE Geri Dönüşüm ve Envirofone. Cihazınız için ne kadar ödeme yapacağınızdan emin değilsiniz, web sitelerinin çoğu size bir teklif verecektir. Tek yapmanız gereken telefonunuzun bilgilerine koymaktır ve anında bir fiyat teklifi alırsınız.

İnsanları dolaşmak ekstra para kazanmak için harika bir yoldur. Pixabay.

1. Uber veya Lyft Sürücüsü Olun

Zaman değişiyor ve değişmenin bir yolu, birçok kişinin lisansını almayı umursamaması veya kendi araçlarını karşılayamamasıdır. Kabin sürücüleri her yerde olsa da, pahalıdırlar ve her zaman birkaç milden fazla sürmezler. 

Maaş çeki kazanmak için iyi bir yol arıyorsanız ya da finansal durumunuzu iyileştirmek için yarı zamanlı çalışmanız gerekiyorsa, Uber veya Lyft gibi bir şirkette çalışmak size yardımcı olabilir. Temiz bir sürüş kaydınız ve uygulanabilir bir aracınız olduğu sürece, para kazanırken insanları dolaştırabilir, müzik dinleyebilir ve sohbet edebilirsiniz. 


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ekstra Para Tasarrufu İçin Etkili yollar için yorumda bulun

    Ekstra Para Tasarrufu İçin Etkili yollar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ekstra Para Tasarrufu İçin Etkili yollar için ilk yorumu yapabilirsin.