Ekonomik Teşvik Kontrolü Yapma

Amerikalılar Nisan ortasından itibaren 1.200 dolarlık bir teşvik kontrolü almaya hazırlanıyor. Yakın zamanda işten çıkarılanlar için, bu paranın kira ödemek gibi temel ihtiyaçlar için kullanılması muhtemeldir.

Ancak, hala bir iş sahibi olacak kadar şanslıysanız, bu ekstra parayla ne yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Uyarıcı kontrolünüzle ne yapacağınız konusunda en iyi seçeneklerden bazılarını konuştuk.

Üretim gibi temel ürünler süpermarketlerden hızlı bir şekilde satıldı, ancak başka yerlerde de bulunmalıdır. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

20. Temel Satın Al

Tuvalet kağıdını ve bozulabilir olmayanları istifleyen insanların ilk telaşı geliyor ve sona eriyor çünkü insanlar uzun mesafe boyunca yuttu. Bununla birlikte, mağazalar yine de satılmadan önce gerekli malzemeleri stoklayamayabilir. Birçok insan hala et, süt ve yumurta gibi temel ürünleri bulmakta zorlanıyor. Yani stoklama zamanı.

Dondurulmuş yiyecekler ailenizi haftalarca içeride tutmanıza yardımcı olabilir. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

Ayrıca, evden çıkmanızı gerektirmeyen gerekli satın almak için birçok seçenek var. Amazon Fresh’in market alışveriş hizmeti vardır. Restoranlar kapalı olduğundan, birçok ürün ve et toptancısı da mallarını satmaya çalışıyor. Yakınınızda toptancılar olup olmadığını görmek için çevrimiçi hızlı bir arama yapın.

Evinizin daha rahat olduğundan emin olmanın zamanı gelmiş olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

19. Evinizde

Evinizde ne kadar çok zaman geçirirseniz, düzeltmek istediğiniz şeyleri o kadar farkedersiniz. Belki kanepeniz rahatsız olabilir veya yatağınız bir güncelleme kullanabilir. Neyse ki, Mor, Casper ve hatta Walmart evinize teslim edilebilecek bellek köpük şilteler satıyor.

Ailenize, evinizi daha rahat hissettirecek şeyleri sorun. Kredi bilgileri: Shutterstock

Belki “rahatlık” fiziksel olarak hissettiğinizin ötesine geçer. Daha rahat olmak, yaşam durumunuzu daha keyifli hale getirmek için bir şeyler satın alma süreci olabilir. Akıllı TV’ye yatırım yapma zamanı gelmiş olabilir . Ya da belki bir uzay ısıtıcısına veya pencere klimasına yatırım yapma zamanı. Aile üyelerinize de kendilerini ne daha rahat hissettireceklerini sorun.

Bir gün tekrar tatile çıkmamıza izin verilecek. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

18. Gelecek Bir Tatil

Çoğu insan 2020’de herhangi bir yaz tatili için planlarını iptal etti. Ancak, pek çok havayolu şirketi 2021’e kadar inanılmaz ucuz uçuşlar sunuyor. Bu krizin ne kadar süreceğini bilmiyoruz, bu yüzden her zaman bir şans var bir tatil rezervasyonu yaparak zar yuvarlanıyor. Ancak, rezervasyonlarınızı yeterince aşağıya doğru iterseniz, bunun işe yaraması mümkün olabilir. İptal politikalarını dikkatlice okuduğunuzdan ve seyahat sigortası almayı düşündüğünüzden emin olun. 

Eğer gençseniz, bir gün seyahat edebileceğiniz birçok yıl önünüz var. Kredi bilgileri: Pexels

Alternatif olarak, sadece nakit tutun ve tekrar seyahat güvenli olduğunu bilinceye kadar bekleyebilirsiniz. Hala evden çalışıyorsanız, şimdi bu 1.200 dolara hemen ihtiyacınız olabilir. Bunu bir tatil fonunun başlangıcı olarak kullanmak, bir ömür boyu yolculuk için ödeme yapmanıza yardımcı olabilir. Pasaportlar için bile ödeme yapabilirsiniz, böylece herkes denizaşırı seyahat edebilir. Bu size gelecekte dört gözle beklemekten mutluluk duyacaktır.

Hayatta borcunu ödemek kadar şaşırtıcı görünen birkaç şey var. Kredi bilgileri: Shutterstock

17. Kredi Kartı Borcunu Ödenin

Hayatta borçtan kurtulmaktan daha görkemli birkaç şey var. Bankrate’e göre, ortalama bir Amerikalı 90.460 $ ‘lık kişisel borca ​​sahip. 1.200 doların sizi borçsuz bırakması muhtemel değil. Bununla birlikte, birçok kişi 1.000 $ veya daha az limitli kredi kartlarına sahiptir. Yani bu kartı tam olarak ödemeniz için harika bir zaman olabilir. Alternatif olarak, parayı birden fazla kartta fazla ödeme yapmak için kullanabilirsiniz. Bu hareketlerin her ikisi de kredi puanınızı artıracaktır.

Kredi kartlarınızı tam olarak ödemek, kredi puanınızı artırmanıza ve stresi azaltmanıza yardımcı olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Hangi stratejiyi alacağınızdan emin değilseniz, Microsoft Excel veya Google E-Tablolar gibi bir borç grafiği oluşturmayı düşünün. Faiz ve aylık ödemeler açısından hangi kartın en fazla hasarı yaptığını belirleyin. Ayrıca sıfır faizli kredi kartı başvurusu yapmayı ve bakiye transferi yapmayı düşünün. Borcunuzu tek bir yerde konsolide ettikten sonra, aylık ödemeleri yapmanız daha kolay olabilir.

Ailenizin savunmasız üyeleri için bir oyun planı oluşturulmasına yardımcı olun. Kredi bilgileri: Shutterstock

16. Evde Bakım İçin Hazırlık

Kendinizin hastalanmasını önlemek için her şeyi yapsanız bile, yine de olma olasılığı vardır. Kritik duruma gelene kadar kimsenin test yapmasına ve hatta hastaneye gitmesine izin verilmeyen bir durumdayız. Bu nedenle paranızın bir kısmını maske, eldiven ve temizlik malzemeleri gibi eşyalara harcamayı düşünmelisiniz. Birisi hastalanırsa, hasta kişinin karantinaya alınmasına yardımcı olacak öğelerin bir listesini yapın ve bir plan hazırlayın.

Bir aydan fazla karantinaya almaya hazır malzemeler var mı? Kredi bilgileri: Shutterstock

Sosyal mesafeyi uygulayabileceğiniz yeterince büyük bir evde yaşayacak kadar şanslı olmayabilirsiniz. Hatırlamanız gereken önemli şey, kendinizi ve ailenizi korumak için gerekli önlemleri almanız gerektiğidir. Güvenilir ilaçlar henüz mevcut olmadığından, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için C vitamini, D vitamini veya hindi kuyruk mantarları gibi vitaminler satın almayı düşünün . Ayrıca kuru öksürüğü hafifletmeye yardımcı olduğu kanıtlanmış nemlendiriciler satın almayı düşünün .

Herkesin, özellikle böyle zamanlarda acil bir fona ihtiyacı vardır. Kredi bilgileri: Shutterstock

15. Acil Durum Fonu Başlatın

Şimdi her zamankinden daha fazla acil durum fonuna sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu anlamalıyız. Herkesin en az üç ila altı aylık masrafları ödemek için yeterli para biriktirmesi gerekir, çünkü acil bir durumun ne zaman olacağını asla bilemezsiniz. Bu kriz gerçekleşmeden önce, çoğu Amerikalı 1.000 $ ‘dan daha az tasarruf etmişti. Bazıları için, maaş için zar zor maaş çekiyorlarsa paradan tasarruf etmek imkansız görünüyor. Ancak, 1.200 dolarlık bu teşvik kontrolü, tasarruf alışkanlıklarınızı değiştirmek için bir fırsat olabilir.

Teşvik kontrolünüz acil durum fonuna harika bir başlangıç ​​olabilir. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

Hala bir gelir kaynağınız varsa ve hemen 1.200 dolara ihtiyacınız yoksa, bununla ilgili en akıllıca şey tasarruf hesabınıza koymak olabilir. Şu anda işiniz olsa bile, temel bir işçi olarak kabul edilmediğiniz sürece her zaman işten çıkarılma şansınız vardır. Dolayısıyla, mevcut finansal durumunuz ne olursa olsun, geleceğe hazırlanmak hala akıllıca olacaktır.

Bu, tarihte hisse senedi satın almak için en ucuz zamanlardan biri olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

14. Hisse Senetleri Satın Al

Borsaların tarihi en düşük seviyelere indiği bir sır değil. Ancak, ekonomimiz daha önce korkunç çöküşler yaşadı. Tecrübeli yatırımcılar bunu ekonominin sonundan ziyade bir Kara Cuma satışından daha fazla görüyorlar. Bu şirketlerin çoğu hayatta kalacak ve sadece geçici düşükler yaşıyor olacak. Krizden önce boğa piyasasındaydık ve ekonomimiz çok güçlüydü. Bir gün borsa tekrar yükselmeye başlayacak.

Değişken bir piyasada hisse senedi alım ve satımı karlı olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Yatırım yapmadan önce, gelecekleri belirsiz olan birçok şirket olduğunu unutmayın. İstediğiniz son şey, sadece iflas ettiklerini görmek için bir geri dönüş yapacaklarını umarak bir şirkete yatırım yapmaktır. Her zaman üç aylık raporlarını okuyarak gerekli özeni gösterin. Ayrıca yatırımcıların belirli hisse senetlerini içeren haberleri tartıştığı Reddit’e de göz atın. 

Birçok insan evlerinde nakit biriktirmeye hazırlanıyor. Kredi bilgileri: Shutterstock

13. Stoktaki Nakit

Büyük Buhran’dan sonra FDIC, başka bir büyük kaza durumunda Amerikan parasını güvence altına almak için yaratıldı. Banka hesapları 150.000 dolara kadar sigortalıdır. Çoğu insan için, sahip olduğunuz her şeyi geri çekmek için bankaya koşmanıza gerek yok. Bununla birlikte, harcama parasını çekmek için haftalık olarak ATM’ye gitme alışkanlığınız varsa, bunun yerine 1.200 dolarlık çekinizi bozmanız iyi bir zaman olabilir. Bazı insanlar için fiziksel paraya sahip olma harcama limitlerini takip etmelerine yardımcı olur. 

Acil bir durumda nakit paraya erişim önemlidir. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

Bununla birlikte, nakit stokunun olması dezavantajlara sahiptir. Faturaları ödemek veya banka kartınızı kullanmak için parayı dijital olarak aktaramazsınız. Aynı zamanda daha az sıhhi olabilir. Nakit, insandan insana geçtiği için mikrop veya virüs bulundurma şansı daha yüksektir. Bir banka kartı ise birkaç saniye içinde temizlenebilir. Elinizde ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu bulmak için kişisel durumunuzu analiz etmek için biraz zaman ayırın.

Faturalarınızı erken ödediğinizden emin olun, bu yüzden gözden ve akıldan çıkmaz. Kredi bilgileri: Shutterstock

12. Faturalarınızı Erken Öde

Faturalarınızı zamanında ödeyebileceğiniz bir konumdaysanız, 1.200 dolar oyunun önüne geçmeniz için bir fırsat olabilir. Genellikle, kredi kartları ve faturalar, ödemenizin ödenmesinden iki hafta ila bir ay önce size bir fatura gönderir. Bu faturaları erken ödeyebilir ve ayın geri kalanında dinlenebilirsiniz. Bazı şirketler, erken ödeme yaptığınızda, ödeme tarihinizi uzatmanıza bile izin verir. Örneğin, araç ödemeniz ayda 300 ABD doları ise 900 ABD doları ödemek, yeni ödeme tarihinizi şu andan itibaren üç aya itebilir. Ve çoğu araba sigortası şirketinin altı aylık bir primi tam olarak ödenebilir.

Tasarruf ve teşvik ile faturalarınızı ne kadar ödeyebileceğinizi hesaplayın. Kredi bilgileri: Shutterstock

Ancak bu, faturanın ödenmesinden önce her faturayı erken ödemeniz gerektiği anlamına gelmez. Çoğu kredi kartı şirketi bakiyeye ekstra ödeme yapar, ancak yine de normal ödeme tarihinde minimum tutarınızı ödemenizi bekler. Bu yüzden dikkatli olun ve size gerçekten yardımcı olacaklarından emin olmak için ödeme politikalarını kontrol edin. Son olarak, 1,200 $ ‘ı bir çek hesabına yerleştirebilir ve kendinize bir ya da iki ay boyunca gönül rahatlığı sağlamak için her ay otomatik ödemeler yapabilirsiniz.

Bir ev mi bekliyorsunuz? İlk önce peşinatı kaydetmeniz gerekir. Kredi bilgileri: Shutterstock

11. Bir Ev İçin Peşinat İçin Tasarruf Edin

Ne yazık ki, tüm bunlar bittiğinde, evlerini satmak zorunda kalan birçok insan olacak. Emlak uzmanları, konut piyasasının fiyatta düşmeye başlayacağını ve hatta konut piyasasında bir çökme olabileceğini tahmin ediyor. Ancak iyi haber, ilk kez ev alıcılarının aralarından seçim yapabileceği harika fırsatlar olacak. Mülk sahipleri, ipoteklerini temerrüt altına alma seçeneğine sahip olarak hükümetten en fazla yardımı alıyorken, kiracıların hala ev sahiplerine bir borç borcu borçlu olmaları bekleniyor.

Bir ev için tasarruf ederken, her kuruş önemlidir. Kredi bilgileri: Shutterstock

İleride, bir ev almayı düşünüyor olabilirsiniz. Daha önce hiç ev satın almadıysanız , ilk kez ev alıcıları için devlet destekli ipotek olan FHA Kredilerine bakın . Yalnızca% 3,5 peşinat gerektirirler. 100.000 dolarlık bir evde, bu sadece 3.500 dolar. Yani 1.200 dolarlık uyaranınız aslında hedefe doğru tasarruf etmek için iyi bir göçük koyacaktır.

ROTH IRA emekliliğe hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Kredi bilgileri: Shutterstock

10. Roth IRA

Bir milyoneri emekli olmak ister misiniz? Bunu yapmanın en iyi şansı Roth IRA’ya yatırım yapmaktır. Daha önce Roth IRA’yı daha önce hiç duymadıysanız, “ Milyoner Olmak: Roth IRA vs 401K” adlı Graham Stephan videosunu izlemek için biraz zaman ayırmak isteyebilirsiniz . İki hesap arasındaki fark biraz karmaşıktır ve bu makalede bunların tümünü ele almak için yeterli zamanımız yok.

Bir IRA söz konusu olduğunda seçeneklerinizi tartın. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bilmeniz gereken en önemli şey, hala 20’li yaşlarınızdaysanız, her yıl Roth IRA’nızdaki maksimum miktarı kaydederseniz bir milyoneri emekliye ayırmanızın mümkün olduğudur. Zaten 30’lu yaşlarınızda olsanız bile, hayatınızın geri kalanında rahatça emekli olmanıza yardımcı olacak büyük bir para biriktirebilirsiniz. Açıkçası, kendi başına yeterli olmayacak, ancak bu 1.200 dolarlık çek, emeklilik için tasarruf etme yolculuğunuzun başlangıcı olabilir.

Üniversiteler kapalı olabilir, ancak yine de çevrimiçi dersler alabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

9. Çevrimiçi Sınıflar

Üniversiteler kapılarını kapatmış olsalar da, online ders almak hala mümkün. Öğrenciyseniz, ek krediler almak yerine eğitim giderlerinizi finanse etmek için 1200 $ ‘ınızı kullanmak isteyebilirsiniz. Okula geri dönmeyi düşünüyorsanız, bu yeni boş zamanınızı geçirmek için harika bir yol olabilir. Yakın zamanda işinizi kaybettiyseniz, eğitiminize yatırım yapmak son derece önemlidir. Dereceye veya sertifikaya sahip olmak size rekabet avantajı sağlayacaktır. İlçe kolejlerinin çeşitli konularda çevrimiçi sertifika programları vardır ve bunların çoğu sadece birkaç yüz dolara mal olur.

Kilitleme sırasında bile yeni beceriler öğrenmek hala mümkündür. Kredi bilgileri: Shutterstock

Tabii ki, üniversite akreditasyonu ile ilgisi olmayan çevrimiçi dersleri almak için birçok seçenek var. Bu makalenin yazıldığı tarihte Rosetta Stone, 200 $ ‘a 24 dil yazılımına ömür boyu üyelik erişimi sağlayabileceğiniz bir satış yapıyor. Giriş bilgilerinizi aldıktan sonra, Rosetta Stone’a herhangi bir cihazdan erişebilir ve hatta arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Masterclass da iki yıllık üyeliğin 180 $ olduğu benzer bir özelliğe sahip ve bu da tüm çevrimiçi sınıflarına erişmenizi sağlıyor. Her iki anlaşma bir arkadaşınızla bölmek için mükemmeldir.

Bu, teknolojinizi yükseltmek için harika bir zaman olabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

8. Yükseltme Teknolojisi

Şu anda yeni bir bilgisayar satın almayı önermek anlamsız gelebilir, ancak aslında hayatınıza büyük bir yükseltme olabilir. Kısa süre önce evden çalışmaya geçtiyseniz, kişisel dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda her şeyi yapmanız gerekir. Orada iş bilgisayarlarına güvenen ve evde eski bir makineye sahip olan birçok insan var. Ya da kişisel bir bilgisayarınız bile olmayabilir. Evden çalışma pozisyonları kiralayan işler, her zaman belirli özelliklere sahip kendi bilgisayarınızı gerektirir. Bu, daha yeni bir dizüstü bilgisayarınız olmadığı sürece başvurmaya bile uygun olmadığınız anlamına gelir.

Yeni bir dizüstü bilgisayar veya iPad yaşam kalitenizi artıracaksa, devam edin. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

İş için teknolojiyi kullanmanın yanı sıra, sevdiklerinizle iletişim kurmak istiyorsunuz. Görüntülü sohbet etme yeteneğine sahip olmak, kendinizi daha az yalnız hissetmenize yardımcı olur. Zoom, Skype veya Facetime kullanabilen bir dizüstü bilgisayarınız veya telefonunuz yoksa, bir tane alma zamanı. 982 $ karşılığında yepyeni bir Macbook Air satın alabilir veya ikinci elden bir şey için eBay’e göz atarak biraz tasarruf edebilirsiniz. Evet, pahalı ve uyaran kontrolünüzün çoğunu alacaktı. Ancak, yaşam tarzınızı önemli ölçüde artıracaksa, buna değebilir.

Paranızı arkadaşlarınıza ve ailenize yardım etmek için kullanmayı düşünebilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

7. Arkadaşlarınıza ve Ailenize Yardım Edin

İşler ne kadar zor olursa olsun, tanıdığınız birinin daha kötüye gitme ihtimali her zaman vardır. Neredeyse herkes, 1,200 doların finansal durumlarına yardım etmek için yeterli olmadığı bir arkadaş veya aile üyesini tanıyor. Finansal olarak güvende iseniz ve 1.200 dolar hayatınızı değiştirmeyecekse, sevdiğiniz insanlara yardım etmek isteyebilirsiniz.

Ailenizin hassas üyeleri temel ihtiyaçlar için en fazla yardıma ihtiyaç duyabilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Tabii ki, günün sonunda herkesin kendine bakması gerekiyor. Ve kötü yaşam seçimleri yapan birine yardım etmek sizin sorumluluğunuzda değildir. Ancak, iyi bir kalbe sahip olmaya çalışın ve aileniz için en iyi olacağını bildiğiniz kararları verin. Para veremeseniz bile, kaynakları paylaşmayı düşünün.

Öğrenci kredileri asla eğlenceli değildir, ancak ödemeden önce beklemek isteyebilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

6. Öğrenci Kredi Borcunu ÖDEMEYİN

2 trilyon dolarlık teşvik tasarısı değerlendirilirken, demokratlar her Amerikan vatandaşı için 30.000 dolarlık federal öğrenci kredisi borcunu bağışlayan bir bölüm eklemek istediler. Ne yazık ki, cumhuriyetçiler aynı fikirde değildi, bu yüzden bütçe dışında kaldı. Faturaya girmemiş olsa da, bu şansın sonsuza dek gittiği anlamına gelmez. Başkan adayı Joe Biden, seçildiği takdirde öğrenci borcunu affetmek için çok benzer bir plan önerdi. Bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini ancak zaman gösterecek. Bununla birlikte, teşvik kontrolünüzü öğrenci kredilerinize dökerseniz, yine de ücretsiz olarak ödemiş olabileceğinizi öğrenmek çok kötü olurdu.

Borç hapis cezası gibi hissedebilir, ancak uzun süre beklemeniz gerekmeyebilir. Kredi bilgileri: Shutterstock

Açıkçası, her zaman bir adayın kampanya izinde verdiği bir söze güvenemeyiz. Ancak, bu sorunun daha iyi hale gelmeden kötüleşeceğini inkar etmek mümkün değildir. Milyonlarca insan işsiz kaldığında, bazı kişilerin aylık öğrenci kredi ödemelerini ödemesi neredeyse imkansız olacaktır. Tüketici borcunun aksine, öğrenci kredileri iflasta affedilemez. Yakın zamanda işinizi kaybettiyseniz, 0 ABD doları nedeniyle aylık tutarınızı değiştirmesi gereken gelire dayalı geri ödemeye geçin. Hâlâ çalışıyorsanız, fazla ödemeniz gerekmeden aylık faturanızı ödemeye devam edin. Umarım, federal öğrenci kredileri bağışlanırsa hepimiz daha sonra kutlama yapabiliriz.

Çevrimiçi bağış yapmak için birçok fırsat var. Kredi bilgileri: Shutterstock

5. Hayır Kurumuna Bağış Yapın

Şu anda dünyadaki herkes zor zamanlar geçiriyor, bu yüzden başkalarına yardım ettiğini hayal etmek zor olabilir. Ancak bunu ayırabiliyorsanız, bir hayır kurumuna bağışta bulunmayı düşünün. Ama internette gördüğünüz her şeye güvenmeyin. Orada bir sürü dolandırıcılık var. Paranızın doğrudan acil servis doktorlarına gitmesini istiyorsanız, yerel hastanenize başvurun ve nasıl yardımcı olabileceğinizi görün.

Birçok Amerikalı temel gıdalar için para ödemede yardıma ihtiyaç duyar. Kredi bilgileri: Shutterstock

Çok fazla para ayıramasanız bile, zamanınızı ve paranızı daha verimli bir şekilde bağışlayabilirsiniz. Örneğin,  yerel doktorlarınız için sarf malzemeleri yapmak üzere bir dikiş makinesi veya 3D yazıcı satın almak isteyebilirsiniz .

Çok geçmeden, kafelerde röportaj yapmaya geri döneceğiz. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

4. Gelecekteki İş Görüşmelerine Hazırlanın

Kısa bir süre önce işten çıkarıldınız veya sevindiyseniz, işiniz bittiğinde iş görüşmelerine devam etmeniz gerekecektir. Bir röportaj için hazırlanmak ucuz değildir, özellikle de en iyi şekilde görünmek istediğinizi düşünürsek. Şu anda tüm salonların ve berber dükkanlarının kapalı olduğu düşünüldüğünde, terleme salonlarında dinlenirken çoğumuz saçlarımızın vahşi ve özgür olmasına izin veriyoruz. Her şey bittiğinde, muhtemelen yeni kıyafetler, ulaşım, makyaj, saç ve tırnaklara ihtiyacınız olacak. İnanılmaz derecede tutumlu olsanız bile, bunu yapmak için en az 100 $ ayırmanız gerekir.

Milyonlarca insan bu iş bittiğinde yeni bir iş arıyor olacak. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

Her zaman istediğiniz işten bir adım daha yüksek giyinmelisiniz. Örneğin, insanların genellikle düğmeli bir gömlek ve kravat taktığı bir şirkette çalışmak için bir röportajınız varsa, bir adım daha ileri gidin ve bir takım elbise giyin. Flip tarafında, bir yemek servisi pozisyonunda bir röportaj yapıyorsanız, bir takım elbise giymek aşırıya kaçar. Bunun yerine haki veya bluz ve pantolon ile güzel bir polo giymek uygun olacaktır. İyi haber şu ki, birçok giyim mağazası yaya trafiği eksikliğini telafi etmek için şu anda büyük online satışlar yapıyor.

Örgü örmeyi öğrenmek için harika bir zaman. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

3. Hobilerin Keyfini Çıkarın

Pek çok eğlence ve alışveriş merkezi kapatıldığında insanlar evde kalmak zorunda kalıyorlar. İş ya da seyahat dışında hiç hobiniz yoksa, bu acı verici bir zaman. Netflix izlemek harika, ama kanepede oturmak yaşlanıyor. Yeni bir hobiye girmeyi merak ediyor olsanız bile, uyaran kontrolünüzü aldıktan sonra şımartmalısınız. Akıl sağlığının şu anda inanılmaz derecede önemli olduğunu unutmayın, özellikle yalnız yaşıyorsanız. Hobilere sahip olmak, zamanın çok daha hızlı geçmesine yardımcı olabilir. Bu zor zamanda bile eğlenmenin uygun olduğunu unutmayın.

Dikiş zaman geçirmek için harika, pratik bir yoldur. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

Her zaman çizime girmek istiyorsanız bir sanat seti satın alın . Online oyun oynamak ister misiniz? Belki bir oyun bilgisayarına dalmanın zamanı geldi . Bu karanlık zamanda ruhlarınızı yüksek tutacak her şeyi satın alın. Bu krizden potansiyel olarak hangi muhteşem eserlerin çıkabileceğini asla bilemezsiniz. Yaratıcı yönünüzü kucaklayın ve istediğinizi yapın. Ve daha fazla kitap okumak ya da hayal gücüyle kendinizi şımartmak istiyorsanız, zihninizin sizi istediğiniz yere götürmesine izin verin. Bir hobiye sahip olmak inanılmaz derecede sağlıklıdır ve bu çile boyunca aklı başında olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir gün hayallerinize tekrar ulaşmak için geri dönebilirsiniz. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

2. Bir İş Kurun

Şu anda bir iş kuramayabilirsiniz, ancak yine de gelecek için planlar yapabilirsiniz. Birçok insan için, her zaman istedikleri girişim için gerekli lisansları ve malzemeleri satın almaları için 1.200 dolar yeterlidir. Ve uyaran kontrolleri yapmaya devam edersek, her şey bittiğinde sağlıklı bir yuva yumurtasına sahip olabilirsiniz. Şu anda, kapanacak çok fazla işletme var. Onlar gittikten sonra, yeni girişimcilerin gelmesi için bir fırsat olabilecek boş vitrinler bırakacaklar.

Şu anda yalnız olsanız bile, gelecekte bir iş planlayabilirsiniz. Kredi bilgileri: Shutterstock

Bu kriz sırasında adapte olan ve hala başarılı olan işletmeler var. Arabaya servis ve dağıtım hizmetleri sunan restoranlar hala açıktır ve çevrimiçi nakliye hizmeti sunan birçok perakendeci de açıktır. Yeni bir işletme sahibi olarak, yeni dünyayı analiz edebilir ve insanların ne tür ürün ve hizmetlere ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz. Bir krizde bile fırsat var. Yeni bir iş kurmanız aylar, hatta daha uzun sürebilir, ancak bu, işe başlamak için doğru zaman olabilir.

Mirasınız için tasarruf etmek, dünyadaki en önemli şeylerden biri olabilir. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

1. Çocuklarınız İçin Tasarruf Edin

Son fakat kesinlikle en az değil, çocuklarınızın geleceği için tasarruf etmek isteyebilirsiniz. Henüz bir hayat sigortası poliçesi için ödeme yapmadıysanız, şimdi başlamak için iyi bir zaman olabilir. Söylemek kadar üzücü, size veya eşinize bir şey olursa ailenizin nasıl başa çıkacağını düşünmeye başlamanız gerekir. 

Çocuklarınızın önünde parlak bir gelecek var. Kredi bilgileri: Burst by Shopify

En iyi senaryoda bile, çocuklarınız için biraz para ayırmak her zaman güzel ve akıllıdır. Bir gün size gelip futbol takımına katılıp katılamayacaklarını sorabilirler ve üniforma için ödeme yapmanız gerekecek. Veya bir gün Disney World’e gitmek isteyebilirler. Çocuklar gelecek için umut getirir ve bize sabırsızlıkla beklememiz gereken bir şey verir. Yani eğer bunu karşılayabiliyorsanız, onlar için bir tasarruf hesabına biraz para koyun.


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ekonomik Teşvik Kontrolü Yapma için yorumda bulun

    Ekonomik Teşvik Kontrolü Yapma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ekonomik Teşvik Kontrolü Yapma için ilk yorumu yapabilirsin.