Az Bilinen 5 Animasyon Filmi

Bu yazımızda klişeleşmiş animasyon filmlerinden sıkılanlar için en iyi animasyon filmlerini sıraladık.

Animasyon filmleri denince akla gelen firmalar olan Disney ve Pixar’ın klişeleşmiş filmlerinden sıkıldınız mı? Bu yazımızda 5 tane az bilinen animasyon filmini sizin için sıraladık.

Az Bilinen 5 Animasyon Filmi

5- The Breadwinner – 2017

Listemizin ilk animasyon filmi 201 yılında Afganistan’da yaşayan bir ailenin başından geçenleri konu alıyor. Kadınların yanında erkek olmadan sokağa çıkamadığı bir yerde, babası haksız bir şekilde tutuklandıktan sonra ailesine bakmak için erkek kılığına giren 11 yaşındaki çocuğun hayatta kalma çabasını izliyoruz.

4- Ma vie de Courgette – 2016

Listemizin ikinci filmi 2016 yılında Oscar’a aday olmuş İsviçre ve Fransa ortak yapımı bir animasyon filmi. Türkçe’ye ‘Kabakçığın Hayatı’ olarak çevrilen bu animasyon filminde kimsesiz çocukların hikayesi o çocukların gözünden işleniyor.

3- The Wind Rises – 2013

Listenin 3. sırasında daha öncesinde de sizinle paylaştığımız bir animasyon filmi olan The Wind Rises yer alıyor. The Wind Rises ile ilgili detalı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2- Ernest & Celestine – 2012

Listemizin 2. sırasında ise daha önce sizinle paylaştığımız ‘En İyi Fransız Animasyon Filmleri’ listesinde paylaştığımız Ernest ile Celestine’nin sizi içine çeken eğlenceli hikayesinin konu alındığı Ernest & Celestine yer alıyor.

1- Mary and Max – 2009

Listenin ilk sırasında sizlere kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz sevgi, arkadaşlık, yalnızlık gibi kavramları klişeleştirmeden aktarmayı başaran bir animasyon filmi yer alıyor.

 


Etiketler: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Az Bilinen 5 Animasyon Filmi için yorumda bulun

    Az Bilinen 5 Animasyon Filmi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Az Bilinen 5 Animasyon Filmi için ilk yorumu yapabilirsin.