Android 11 ile Gelecek Dikkat Çekici Özellikler

Bu yazımızda Google'ın geliştiricisi olduğu Android'in önümüzdeki aylarda tanıtılacak yeni sürümü Android 11'de gelecek dikkat çekici özellikleri sizinle paylaşacağız.

Google tarafından geliştirilen ve dünya üzerinde kullanılan akıllı telefon modellerinin büyük çoğunluğu tarafından kullanılan Android’in yeni sürümü Android 11, önümüzdeki günlerde yayınlanacak. Bu yazımızda Android 11 ile birlikte telefonlarımıza gelecek en dikkat çekici özellikleri sizler için sıraladık.

Android 11 ile Gelecek 5 Özellik

Zamanlanmış Gece Modu

Android 11 ile birlikte Android akıllı telefonlarında gece modu, günün istenilen saatlerinde aktif olacak şekilde kullanılabilecek. Zamanlanmış gece modunun ayarı ise istenilen bir saat, gün doğumu, gün batımı gibi özelleştirilebilir olacak.

Sohbet Uygulamalarının Hepsi için Sohbet Baloncukları

Android 11 ile sahip olacağımız bir diğer özellik ise bütün sohbet uygulamalarına gelecek olan sohbet baloncukları.Facebook Messenger uygulaması ile hayatımıza giren sohbet baloncuklarını Android 11 ile birlikte günlük hayatımızda sıkça kullandığımız WhatsApp, Telegram gibi uygulamaların hepsinde kullanabileceğiz.

Tek Seferlik Uygulama İzinleri

Günümüzün büyük bir kısmında elimizde bulunan ve aktif olarak kullandığımız akıllı telefonlarıma yüklediğimiz her uygulama için çeşitli izinler veriyoruz. Android 11 ile birlikte uygulamalara verilecek izinler tek seferlik verilebiliyor. Böylelikle güvenmediğiniz veya izin vermek istemediğiniz uygulamaları kullanmak için tek seferlik izin verebileceğiz.

Ekran Kaydı

iPhone’larda 2017 yılında yayınlanan iOS 11 sürümü ile birlikte kullanmaya başladığı programsız ekran kaydetme özelliği Android cihazlarda da Android 11 ile birlikte mümkün olacak. Hali hazırda Android cihazlarda ekran kaydetmek için ekstra program kullanmak gerekir iken Android 11 ile birlikte program kullanmadan ekranın video görüntüsü kaydedilebilecek.

Motion Sense

Android 11 ile gelecek olan Motion Sense özelliği ile birlikte ufak bir el hareketi hatta gözünüzü kaydırmanız ile birlikte dinlediğiniz müziği oynatabilir, durdurabilir veya değiştirebilirsiniz. Sabah alarmlarının elinizi ekrana değdirmeden kapanmanızı sağlayan bu özellik Android 11 ile başta muhtemelen sadece Google Pixel cihazlarda sonrasında da kullanılabilir olacak olan bütün Android cihazlarda aktif olacak.

Android 11 Ne Zaman Çıkacak?

Resmi çıkış tarihi henüz netlik kazanmayan Android 11’in Geliştirici Önizlemesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Google’nin Android 11’i 12 Mayıs’ta düzenleyeceği Google IO etkinliği ile tanıtacağı düşünülüyor. Google’nin Google Pixel 5’i Android 11 işletim sistemi ile birlikte Ekim ayında çıkarması beklenirken diğer telefon üreticileri ise Android 11 güncellemesini kullanıcıları ile 2021’in başlarında paylaşacak.


Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android 11 ile Gelecek Dikkat Çekici Özellikler için yorumda bulun

    Android 11 ile Gelecek Dikkat Çekici Özellikler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android 11 ile Gelecek Dikkat Çekici Özellikler için ilk yorumu yapabilirsin.