Ali Atay’ın Yönetmenliğini Yaptığı Filmler

Bu yazımızda son yıllarda Türk sinemasının parlayan isimlerinden birisi olan Ali Atay'ın yönetmenliğini yaptığı filmleri sizler için sıraladık.

Tam ismi Dursun Ali Atay olan Ali Atay, 1976’da Rize’de doğmuştur. 1998 yılında oyunculuk kariyerine başlayan Ali Atay, bir çok film ve dizi de başarı ile rol almıştır. Oyunculuğunun yanı sıra Ali Atay, sevilen bir müzisyen ve günümüz itibari ile 3 adet yönettiği film bulunan bir yönetmendir. Bu yazımızda Türkiye’de son yıllarda görülmüş en çok yönlü kişilerden birisi olan Ali Atay’ın yönettiği 3 filmi sizlerle paylaşacağız.

Ali Atay’ın Yönettiği Filmler

1- Limonata

Ali Atay’ın ilk filmi olan Limonata’da Makedonya’da yaşayan Suat isimli bir karakterin ölüme yaklaşması sebebi ile oğluna tek arzusu İstanbul’da yaşayan ve kimselerin bilmediği oğlunu çağırmasıdır. Suat’ın tek isteği bebekliğinden bu yana hiç görmediği oğlunu görmektir. 2015’te vizyona giren film 7,5 IMDb puanına sahip.

2- Ölümlü Dünya

Ali Atay’ın 2018’de vizyona giren komedi, aksiyon filmi Ölümlü Dünya bir çok izleyicinin beğenisini topladı. Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda Anadolu Tat Lokantası’nı işleten 8 kişilik Mermer Ailesi ayrıca kiralık katildir. Dünya çapında etkin bir organizasyonun üyesi olan Mermer Ailesi’nin bazı kuralları çiğnemesi sonucu yaşadıkları Ölümlü Dünya filminde anlatıyor.

3- Cinayet Süsü

Ali Atay’ın Ekim 2019’da vizyona giren son filmi Cinayet Süsü, polisiye komedi türünde bir film. IMDb’si 6,9 olan Cinayet Süsü filminde, bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibi ve bir süre sonra eklenen suç uzmanı ile birlikte yaşadıkları konu alınıyor.


Etiketler: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ali Atay’ın Yönetmenliğini Yaptığı Filmler için yorumda bulun

    Ali Atay’ın Yönetmenliğini Yaptığı Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ali Atay’ın Yönetmenliğini Yaptığı Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.